Wpis z mikrobloga

@playboycarti: Jeśli wiesz, że znajdziesz tam jakąś spoko pracę albo już znalazłeś to jak najbardziej. Jeśli masz zamiar #!$%@?ć w jakieś gówno robocie, to już lepiej zostać w Polsce lub ewentualnie emigrować do innego europejskiego kraju.
  • Odpowiedz
@playboycarti: Ja w wieku 23 lat emigrowałem do Kanady. Powiem tak, dużo możliwości i dużo ograniczeń. Ciężko powiedzieć tak lub nie - dlatego nie głosuje. Pierwsza rzecz w ogóle to kwestia pozwolenia na jakim tam będziesz - to już definiuje twoje możliwości czy problemy.
  • Odpowiedz
Tak czy nie? Dlaczego?


@playboycarti:

Tak, jesli masz umiejetnosci i wyksztalcenie pozwalajace na stosunkowo latwe uzyskanie dobrze platnej pracy (min. 150-200k usd). Wtedy lepiej byc w USA - zarobisz wiecej, na wszystko cie bedzie stac, spokojnie oplacisz sobie ubezpieczenie, bedziesz mial fajny dom i bedziesz mial lepsze zycie w USA.

Nie, jesli mialbys tam sie wyprowadzic i byc robolem za najnizsza. Wtedy lepiej byc w Europie - bedziesz mial lepsze benefity
  • Odpowiedz
@Dentka7: 150-200 k to zarabiaja naprawde najlepsi w Stanach. Senior z duzym doswiadczeniem w IT, a i to nie bardzo. Moze wolne zawody tyle zarabiaja, ale tak, to napewno garstka ludzi moze pochwalisc sie takimi zarobkami.
  • Odpowiedz
emigrowałem do Kanady. Powiem tak, dużo możliwości i dużo ograniczeń. Ciężko powiedzieć tak lub nie - dlatego nie głosuje.


@haosek: Kanada to nie Stany
  • Odpowiedz
150-200 k to zarabiaja naprawde najlepsi w Stanach. Senior z duzym doswiadczeniem w IT, a i to nie bardzo. Moze wolne zawody tyle zarabiaja, ale tak, to napewno garstka ludzi moze pochwalisc sie takimi zarobkami.


@Bloodaxis1: Tylko, ze IT to nie jest wyznacznik dobrych zarobków w USA. USA to raj dla ludzi z wlasna inicjatywa.
  • Odpowiedz
@Dentka7: programiści w USA zarabiają słabo? Dobry bait. Może w Arkansas.

Chyba nie ma innego kraju rozwiniętego (czyli nie Polska) gdzie programiści mieliby się tak dobrze jak w Stanach, może Szwajcaria. No przynajmniej rok temu xD.

@playboycarti USA jak coś umiesz. Jak nic nie umiesz to coś w Europie.
  • Odpowiedz
Tylko, ze IT to nie jest wyznacznik dobrych zarobków w USA


@Dentka7 ok, może nie powiedziałeś wprost, ale jak programiści nie są wyznacznikiem dobrych zarobków, to nie wiem kto jest. Chyba tylko lekarze zarabiają szczególnie więcej. I ludzie, którym się udało rozkręcić biznes (czyli jakieś nikłe procenty) na tak dużą skalę
  • Odpowiedz
ok, może nie powiedziałeś wprost, ale jak programiści nie są wyznacznikiem dobrych zarobków, to nie wiem kto jest.


@ElMatadore: Dlatego, ze programisci w USA nie maja statustu jak w Polsce. Maja dobre zarobki, ale podawanie zarobków IT tak jakby to miał byc wyznacznik, i ze skoro IT tyle nie zarabia to nikt tyle nie zarabia to zly argument. W Polsce moze dobry argument, ale w USA nie.

co masz na mysli,
  • Odpowiedz