Wpis z mikrobloga

"Reanimacja rynku kredytów hipotecznych - czy pacjent zostanie ustabilizowany?" to tytuł panelu dyskusyjnego podczas Forum Rynku Nieruchomości w Sopocie (20 czerwca). Moderatorem panelu jest najwybitniejszy analityk rynku #nieruchomosci, ekspert na skalę światową, chluba polskich deweloperów, Pan Bartosz Turek z HREIT. Podczas panelu zostanie być może udzielona odpowiedź na pytanie: co dalej z cenami mieszkań?
  • 17
  • Odpowiedz
@walkowery: Ja strzelę i powiem, że mieszkania raczej nie będą tanieć, bo nie mają ku temu powodów. Wchodzić kredyt 2%, kolejne partie z wysokim poparciem starają się podnosić popyt, a nie podaż. Kto już kupił i ma jeszcze stałą stopę, niech się cieszy i nadpłaca przed przejściem na zmienną. Kto jeszcze nie kupił niech policzy czy go obecnie stać, bo raczej ceny nie będą spadać
  • Odpowiedz
@walkowery: spojrzałem na program tego wydarzenia i stokroć ciekawiej się zapowiada jak te wszelkie piwa z Metzenem, wielkie integracje z Marciniakiem, swięta kapitalizmu z Gorzyckim czy wycieczki z Midlem razem wzięte.
  • Odpowiedz
@Rudz1elec: Kwestia podejścia, dzisiaj lokatę mam wyżej niż kredyt, ale za kilka miesięcy jak moje stałe stopy w okolicy 3% zmienią się w zmienne 9% to cały nienadpłacony kapitał zostanie tak oprocentowany. Święty spokój ciężko wycenić. Ja uważam, że warto o niego zadbać.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: Zachód zachodowi nierówny. My idziemy patologiczną drogą UK ciągłego wzrostu cen mieszkań, cen najmu i wprowadzania kilku pokoleniowych kredytów hipotecznych. Można też iść drogą Wiednia, tanich i pewnych mieszkań społecznych. Ale przecież to komunis i w polszy nie wolno.
  • Odpowiedz
@Weretek w Polsce do tego nikt nie dopuści, za dużo polityków w tym biznesie. Ceny średnio oczywiście zaczną spadnać za 30 lat w związku z demografia w większości omijając Warszawę, Kraków i Wrocław. Ale co wzrośnie przez ten czas to już zysk kumatych i płacz spadkowców
  • Odpowiedz
  • 0
@KokainowyStforek o wypraszam sobie, w którym miejscu cisnę Pana Bartosza Turka noszącego zarost męski? Wyraziłem już najwyższy szacunek dla tej Postaci i nikomu nie pozwolę się wyprzedzić w oddawaniu Mu należnych honorów.
  • Odpowiedz
@KokainowyStforek:
To są przewidywania Turka na temat wysokości stóp procentowych. Pierwszy wykres jest z lipca 2021 czyli po pierwszym podniesieniu stóp przez RPP. Po pewnym czasie chłop przestał już nanosić linie z przewidywanymi stopami procentowymi, a wykresy zmieniał niemal z każdą kolejną decyzją o podwyżce XD
Jego słowa zazwyczaj to zwykłe kłamstwa, analizy za które płaci mu deweloper, które mają na celu przekonać czytelnika, że tanio to już było i trzeba
BurzaGrzybStrusJaja - @KokainowyStforek: 
To są przewidywania Turka na temat wysokośc...

źródło: Turek

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@KokainowyStforek typie, widzę że twoja pamięć jest krótka i wybiórcza. Turek łgał jak pies np. w sprawie stóp proc. by nagonić leszczy na ktedyty, podczas gdy kilku wykopków robiło memy stopy 7% w tym czasie bo nie wierzyli że stóp nie #!$%@?. Napisz coś jeszcze o spadkowiczach mieszkających z mamą żeby było do kompletu, kotleciku.
  • Odpowiedz