Wpis z mikrobloga

Mam miesięczny okres wypowiedzenia - jeżeli wypowiedzenie złożę w piątek to okres wypowiedzenia zaczyna się od kolejnego tygodnia czy od 1go lipca? Jak to jest?


@Mokin12: od 1 lipca
2 tyg wypowiedzenia :liczy sie od poniedzialku nastepnego tygodnia po zlozeniu
1 miesiac - od nastepnego miesiaca po zlozeniu. 3 miesiace podobnie.

Musi uplynac kalendarzowy okres a nie dniowy. Czyli nie dziala ze sroda-sroda albo 15czewiec-15 lipiec.
@gorzki99: @BackInBlack dziękuję za odpowiedź mireczki!
Nie wpadnę w 3miesięczny okres bo mam mały staż pracy w firmie, ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo generalnie to łapię się według ogólnych zasad na 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, natomiast w umowie mam miesięczny okres wypowiedzenia. Który obowiązuje? Rozumiem, że ten z umowy?
bo generalnie to łapię się według ogólnych zasad na 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, natomiast w umowie mam miesięczny okres wypowiedzenia. Który obowiązuje? Rozumiem, że ten z umowy?


@Mokin12: Ciekawe pytanie. Generalnie umowa, regulamin itp nie moze byc niezgodna z kodeksem pracy CHYBA ZE jest niezgodna na korzysc pracownika.

Wiec IMHO (ae to tylko imho - nie jestem prawnikiem) jesli chcesz sie szybko pozegnac to obowiazuje Cie kodeks pracy czyli 2 tyg
@Mokin12: okres wypowiedzenia może być wydłużony jeśli dotyczy stanowiska wyższej odpowiedzialności (coś kierowniczego albo finansowego)
w innych przypadkach nie ma jednoznaczności, ani w prawie, ani w orzecznictwie
prawo do swobody umów vs pracownik nie może mnie zapisów obniżających jego korzyści (co jest dyskusyjne czy wydłużony okres wypowiedzenia obniża jego korzyści, zależy od sytuacji)