Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody jest tutaj może ktoś kto jeździ #kia proceed? zastanawiam się nad proceed GT, znajomy z pracy ma i kiedyś wspominał o tym że auto ma jakiegoś autopilota, jestem ciekaw czy to jakiś zaawansowany system czy poprostu zwykły adaptacyjny tempomat z utrzymaniem pasa ruchu i odległości od poprzedzającego pojazdu ?
  • 16
Adaptacyjny tempomat, utrzymuje stałą odległość (w sekundach) od poprzedzającego pojazdu, hamuje i przyspiesza do zadanej prędkości. Oczywiście nadal trzeba trzymać kierownicę, ale z mojego doświadczenia przejazdy autostradą czy ekspresówką dużo mniej męczą
@mirasKo-Kalwario: praktycznie każda marka to ma, w KIA/hyundai bardzo ladnie centruje na pasie i jest bardzo mała dopłata za ten system w przeciwieństwie do grupy VAG.

Niestety na krajówkach jak jest tylko np podwójna ciągła to nie ogarnia, musi mieć przerywaną, a najlepiej linię skrajną lub autostradę/ekspresówkę
@mirasKo-Kalwario mam proceeda. Jest to zwykły tempomat adaptacyjny, ale asystent utrzymywania pasa ruchu ma dodatkowy tryb - utrzymywane na środku pasa (standardowy tryb reaguje od linii do linii). Ogólnie ja korzystam to tylko z tempomatu adaptacyjnego bo mnie denerwują te małe korekty kierownicy, ale na grupie FB wrzucił ktoś filmik jak jedzie 140km/h siedząc na siedzeniu pasażera, bez kierowcy.
@nick230: Co ty w jaskini siedziałeś? Tesla ma zaawansowany tempomat, który sam zmienia pasy i na prostych drogach, jak amerykańskie autostrady, potrafi całą trasę przejechać. FSD które niby ma być prawdziwym autopilotem (ale nie jest jeszcze) potrafi jeździć po mieście z umiarkowanym sukcesem (czyli zatrzymać sie na światłach, skręcić na skrzyżowaniu itd)
eździ #kia proceed? zastanawiam się nad proceed GT,


@mirasKo-Kalwario: jezdzilem i moim zdaniem bardzo słabo - GT nic nie daje poza wygladem, przygasa na niskich obrotach, archaiczny srodek, nie moglem polaczyc sie bezprzewodowo z carplay. Mnie rozczarowała.