Wpis z mikrobloga

W jakie gry towarzyskie i planszowe najczęściej gracie? Ostatnio się wciągnęłam i chciałabym dokupić sobie kilka/kilkanaście nowych. Mam obecnie jengę, monopoly, kolejkę, ego.
Zastanawiałam się nad Catanem, Uno, i tajniakami :)
#gry #gryplanszowe
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@bukimi w sumie to wszystkie ;) kiedyś b lubiłam grać w takie gry, teraz chcialabym wrócić. wieczory czasami spędzamy we dwoje, czasami w grupie znajomych. i uznałam, że to lepsze niż oglądanie Netflixa.
  • Odpowiedz
@inga: To na 2 osoby Catan odpada, bo zasadniczo śmiga od 3 osób.
Zobacz Carcassonne z takich popularnych, może też Wsiąść do pociągu.
Tajniacy to imprezowa na min 4 osoby. Bardzo fajna, ale nie każdemu pasuje, a na mniej nie ma sensu.
Z tanich i szybkich zerknij też na List miłosny.
  • Odpowiedz
@inga: standardowo, jak na 2 osoby, to u nas dobrze hulało 7 Cudów Świata: Pojedynek, czyli wersja konkretnie dla dwóch osób.

Azul/Calico, fajne opcje z abstratków, obydwie popularne, nietrudne i niedługie rozgrywki.

Do gier ze znajomymi, jeżeli nie są oni geekami, to jednak trzeba brać lekkie tytuły, gdzie szybko wytłumaczysz zasady. Wiem z autopsji, że ryzyko odbicia się od zasad rośnie wprost proporcjonalnie do ich poziomu skomplikowania :) U nas
  • Odpowiedz
@inga: "Tajniacy" zawsze robią furorę, choć na dwie osoby to trzeba kupić wersję "Duet". Z prostych, ale nie prostackich gier na dwie osoby, które chodzą też w składzie czteroosobowym, polecamy z żoną: "Sagradę" (układanie witraży, trochę w stylu "Sudoku"), "Horrified" (kooperacja, w której walczymy z klasycznymi potworami z horrorów), "Splendor" czy "Wyprawę do El Dorado" (przedzieranie przez dżunglę, żeby jako pierwszy dotrzeć
  • Odpowiedz
Oprócz wyżej wymienionych polecam Teraformacje Marsa, Neuroshima hex, Pandemię i Sabotażystę

Na imprezy Party Time i koniecznie Podaj dalej. Ta ostatnia gra jest super bo to tak naprawdę zabawa dla ludzi od 5 do 105 lat i każdemu się podoba i wszyscy płaczą ze śmiechu w trakcie.
  • Odpowiedz
@inga: nie gram w typowe gry towarzyskie, ale jak coś miałbym polecić te poniżej.
brass birmigham - jak będzie taniej to bierz, fajna gra, Zaginiona wyspa arnak, alchemicy, eldritch horror, res arcana, nemesis, robinson crusoe, blood rage (4 osoby najlepiej), odmęty grozy.
  • Odpowiedz