Wpis z mikrobloga

376 460 + 18 + 62 = 376 540

Po wielu wycieczkach na gravelu z tułaniem się po lasach, piachem po przysłowiowe osie itd, z rowerem obciążonym różnymi rzeczami, na niedopompowanej oponie, wyciągnąłem w końcu z szafy szosę, nabiłem opony na kamień i pojechałem do GK. Jednocześnie aktywność zacząłem nagrywać nie pod domem jak zwykle, ale dopiero pod Bricomanem, na wyjeździe z miasta i tam też ją zakończyłem. Byłem ciekawy jak to wszystko wpłynie na średnią prędkość. Wynik zaskoczył mnie samego bo bez jakiegoś strasznego wysiłku udało się wykręcić średnią netto 30,6km/h. Do tej pory na żadnej aktywności nie miałem nawet 27, więc spora to różnica - to głównie efekt nieuwzględnienia tym razem kilkunastu kilometrów dojazdu przez miasto, co zawsze mocno psuje średnią.

Jednocześnie zastanawiam się czy średnie netto (czyli te pokazywane na Stravie) mają jakiekolwiek znaczenie? Mi przejechanie 60 km łącznie z przerwą w GK zajęło 2h30min dając średnią brutto 24km/h. Tak więc ciężko to porównywać z kimś, kto przejedzie 60km w 2h bez zatrzymywania. A może jakiś to sens ma bo po postoju mięśnie trzeba na nowo rozgrzewać?

#rowerowyrownik #ruszwarszawa #szosa

Skrypt | Statystyki
Drzamich - 376 460 + 18 + 62 = 376 540

Po wielu wycieczkach na gravelu z tułaniem si...

źródło: IMG-1071

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@veracholera: co ty za głupoty gadasz, raczej to działa w drugą stronę na wykopie i ci, którzy mają możliwość robić przewyższenia na każdej jeździe bez dojazdu 100km+ mają problemy jak ktoś jeździ z wysoką średnią, a później się okazuje, że jednak te 35+ avg to nie tak łatwo wykręcić jadąc samemu xD
  • Odpowiedz
@Marjano: no ale co to zmienia jaka masz średnia prędkość jak wystarczy że wsiądziesz do pociągu i wrócisz z wiatrem to od razu masz wyższa xD
Dzisiaj zrobiłem średnia prędkość 22km/h, a jutro zrobię sweet spota na stole, to będę miał 3 dychy, a w środę pójdę na group ride to przy mniejszej mocy machnę 32km/h lepiej sobie porównać waty albo w/kg
  • Odpowiedz