Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio sobie myślałem o tych wszystkich wsiokach co protestują przeciwko 5G- (że powoduje raka, wysysa wodę z krwi i ogólnie gwałci kobiety bez ich wiedzy). I o ile ich "zdrowotne" powody są idiotyczne, tak sam zacząłem się zastanawiać nad wadami i zaletami 5g i w sumie wyjdę trochę na zaściankowego wsioka, ale wolałbym aby ta technologia nie weszła do codziennego użytku.
Przeraża mnie trochę przepustowość i szybkość tego rozwiązania. Gigantyczne ilości danych które bezprzewodowo będzie można wysyłać w sekundę. Przecież masa firm wykorzysta to (jak zwykle) na niekorzyść zwykłych ludzi.
Czeka nas zalew reklam- od ekspresów do kawy, po lodówki (gdzie takie rozwiązania są już opatentowane przez wielu znanych producentów, tylko na razie nie decydowano się na ich użycie). Do tego gigantyczne możliwości nadzoru i inwigilacji.

Praca home-office? Pracodawca będzie wymagał siedzenia w specjalnym fotelu który będzie na bierząco sprawdzał twoją postawę, temperaturę ciała, poziom stresu i ciśnienie krwi, tak aby mieć wykres twojej wydajności i widzieć nawet kiedy przeglądałeś śmieszne koty w internecie bez zaglądania do historii przeglądarki (no przecież to już by było naruszenie prywatności!xD).

Jestem gotów postawić tysiaka że za kilka lat wszystkie nowe auta będą miały montowaną zaawansowaną telemetrię wysyłaną w czasie rzeczywistym do.. no właśnie. Albo do producenta, albo ubezpieczyciela lub do jakiegoś nowo-powstałego urzędu który będzie mógł w każdej chwili sprawdzić jak szybko jechałeś, czy wrzuciłes kierunek, czy miałeś przyszcza na czole albo czy masz hemoroidy (wtedy w trakcie robienia porannej kawki na ekspresie wyświetli Ci się reklama odpowiedniej maści xD).
Brzmi głupio, ale tak będzie wyglądała przyszłość i pewnie od tego nie uciekniemy. No, a globalny zasięg 5g bez wątpienia będzie kamieniem milowym w tym kierunku. I co by nie mówić- te pożyteczne wsioki odrobinę ten proces opóźniają i trochę takim moim guilty pleasure jest im kibicować (przy okazji śmiać się z transparentów) xD
#bekazkatoli #bekazprawakow #bekazlewactwa #technologia #konfederacja #neuropa
Plp_ - Tak ostatnio sobie myślałem o tych wszystkich wsiokach co protestują przeciwko...

źródło: im_g_12600_4372~2

Pobierz
  • 10
@Plp_ Szwajcaria i Belgia odroczyły wdrożenie 5G, wiadomo, to też szury ( ͡º ͜ʖ͡º). akurat ja nie mam nic przeciwko 5g, imho to zbieranie wiejskiego elektoratu
via Wykop
  • 1
i to wszystko przez większą przepustowość łącza? no tak, bo przecież teraz tego wszystkiego nie dałoby się zrealizować.

do tego co mówisz, to 3g wystarczy z dużym zapasem.


@jony-terrt: tak, szczególnie jak jesteś na plaży, albo na jakimś wydarzeniu i już Ci sieć 4g szarpie bo jest za dużo osób w jednym miejscu i maszty nie wyrabiają. Na Helu muszą dodatkowe, składane maszty rozkładać żeby umożliwić komunikację w sezonie, a ja
@Plp_: To właśnie jest robienie dobrej rzeczy ze złych powodów i dlatego właśnie uznaję taką sytuację (tj. robienie dobrych rzeczy ze złych powodów, wychodzenie ze złych założeń) za najbardziej niefortunny obrót spraw.
tak, szczególnie jak jesteś na plaży, albo na jakimś wydarzeniu i już Ci sieć 4g szarpie bo jest za dużo osób w jednym miejscu i maszty nie wyrabiają.


@Plp_: Ile potrzeba transferu i z jakim latency żeby takie dane przesyłać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I jak 5G ma rozwiązać problem pojemności sieci?
via Wykop
  • 0
I jak 5G ma rozwiązać problem pojemności sieci?


@Leniek: jaka pojemność sieci? Tak serio pytasz, czy o co chodzi? Czytałeś cokolwiek więcej o 5g niż 3 zdania z onetu? Na prawdę, wystarczy 10s w necie żeby znaleźć podstawową specyfikacje tego systemu i standardy jakie musi spełniać.
@Plp_: mMIMO spowoduje że nie będą dostawiane tymczasowe maszty tak? I dosłownie w każdym miejscu operator,y postawia micro mmWave żeby wyświetlać Ci reklamy na ekspresie do kawy?

Poczytaj jak realizuje się celki coverage w 5G i zobaczysz że to czego się obawiasz spokojnie można realizować na 3G i 4G a i tak lepszym rozwiązaniem jest wpinanie się do domowej sieci WiFi