Wpis z mikrobloga

Mireczki, Mirabelki koledzy Ukraińcy i wy brudne onuce / pożyteczni idioci. Ostatnio trafiłem na fajny odcinek "Irytującego Historyka" który analizował postrzeganie UPA na Ukrainie. Można po tym odcinku dojść do jasnego wniosku że oni patrzą na nich jak my na np "żołnierzy wyklętych" który walczyli z obcą władzą tą samą ZSRR. Fakt trudno się mówi o błędach "swoich żołnierzy" tak samo jak mało kto mówi o mordzie w Puchałach Starych czy innych wioskach. Rozmowa jest potrzeba i będziemy ja prowadzić w celu pokonania tej ciężkiej przeszłości ale dopiero po tym jak ruskie przegrają, nastanie pokój w takiej czy innej formie. Ten kto wykorzystuje namiętnie temat Wołynia celem podgrzewania relacji jest ruską onucą i pożytecznym idiotom #wojna #ruskie #onuce #konfedracja #ukraina
  • 23
@JemKredki1983: Mordy na Żydach, BIałorusinach etc. były marginesem marginesu w skali działalności podziemia antykomunistycznego i wynikały z trudnych realiów wojny partyzanckiej z nowym okupantem (z którym to wymienione mniejszości często zresztą kolaborowały).

Serio chcesz porównywać to z tym co robiło UPA w imię chorej ludobójczej ideologii? Czy Bury chodził po białoruskich wsiach i nabijał białoruskie dzieci na widły? Będziemy porównywać kilkadziesiąt tysięcy bestialsko zamordowanych osób do jednego Burego czy Łupaszki i
@Franekdolas23: jakie wybielanie morderców, upa dokonała mordu nie zaprzeczam ale jestem przeciwny wykorzystywaniu tego w kontekście skłócenia nas z Ukrainą. Jestem przeciwny grzania tematu co jest wykorzystywane przez ruską propagandę. Rozumiesz co to znaczy, bo większość tych gównem jadących onuc 2 lata temu nie wiedziała gdzie Wołyń leży
@schweizer: mówię o tym że krew z Polska, Białorusina czy Ukraińca wygląda tak samo, wojna i walka jest polityką tylko w tej ostatniej formie które daleka jest od dyplomacji salonowej. Walczyli o swoje przeżycie i z jednym wrogiem nie mieli styczności tym wrogiem byli Niemcy. Bo ten wróg większy jak zsrr był tuż obok. Nie wybielam nie neguje mówię o tym że grzanie tematu jest po to by wbijać kość niezgody
@JemKredki1983: ale jak temat nie ma być grzany :" Szef IPN Ukrainy Anton Drobowycz: Bez ekshumacji ofiar Wołynia, jeśli Polska nie odnowi pomnika UPA." Przecież oni uważają ich za bohaterow i to sie nie zmieni, a Ty ich jeszcze bronisz. Bronisz też ludzi co uważają Stalina, Hitlera za bohaterów?
@JemKredki1983: aaa jeden typ to luzik. Wcale narod ukraiński nie gloryfikuje upa jako bohatetow, nie mają pomników, nie maja marszów upamiętniających, nie stawiają na równi flagi ukrainy upa. Tak to tylko jeden człowiek tak myśli hahaha bronisz ludzi którzy wielbią zbrodniarza wojennego. Coś jest z Tobq poważnie nie tak.