Wpis z mikrobloga

Przez aferę trwającą na #reddit wiele osób zaczęło polecać #discord jako alternatywę i kompletnie tego nie rozumiem.
Byliście kiedyś na serwerze Discord gdzie siedzi więcej niż kilkadziesiąt osób? Trzeba mieć zaawansowany autyzm aby nadążyć za tempem konwersacji. O ile jakaś informacja nie jest przypięta to pozdro 600 ją znaleźć. A jak jesteś na serwerze z kilkudziesięcioma osobami to najczęściej jest to jeden wielki circlejerk znajomych moderatorów gdzie dostajesz #!$%@? za próbę włączenia się do rozmowy xD

Discord to taki nowoczesny Skype / TeamSpeak i nikt nie wmówi mi że da się z tego zrobić dobre forum.

#internet #przemyslenia #socialmedia #forum
L3gion - Przez aferę trwającą na #reddit wiele osób zaczęło polecać #discord jako alt...

źródło: 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f356d676474516644616e475968773d3d2d3931323332393032382e313631643139366233303962343061323935353033303232343833372e6a7067

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@L3gion: Discord jest tylko dla najdynamiczniejszych osobowości internetowych. To prawda, że na kilkaset osób zwykle aktywnie w rozmowach bierze udział max 20. Reszta to nawet nie wiem, czy to czyta. Ale w każdym miejscu w internecie tak jest zauważyłem. Zawsze się wyłania w końcu te kilkanaście/kilkadziesiąt "popularnych" na danym portalu ludzi i sobie zawiązują kółko wzajemnej adoracji.
  • Odpowiedz
@L3gion: wiskord to gówno straszne akurat. nie zrozumiem czemu zyskał popularnosc. to dobra rzecz tylko jak masz jakas grupke znajomych co ze soba gada regularnie
  • Odpowiedz
@L3gion: może miałoby to sens dla niewielkich społeczności skupionych wokół jakiegoś hobby lub jakiejś wspólnej sprawy. Na przykład serwer dla użytkowników iPhone 11 64 GB byłby może OK, ale serwer dla całego r/apple nie miałby już racji bytu. Ja na przykład siedzę na serwerze pewnej firmy produkującej klawiatury, jest to spory serwer bo ma ok 2k użytkowników, ale jest mega porządek, podział na serwery, ludzie korzystają z niedawno dodanych wątków itp.,
  • Odpowiedz
@L3gion: oj tak byczku +1, na przykład polskie grupy na discordzie na tematy około programistyczne to uber rak i elektroda w wykonaniu "seniorów 10k", którzy wiedzą co najwyżej, że dżawaskrypt to nie dżawa, a potrafią #!$%@?ć człowieka jak sukę za byle jakie pytanie a potem zrobić gałę adminowi żeby zostać modem.
Już pomijam w ogóle porównanie formy reddita do "IRC z kolorkami" i uznanie, że tam należy tworzyć treści.
Jak Facebook
  • Odpowiedz
  • 1
Jak Facebook #!$%@?ł fora i wydawać by się mogło, że gorzej być nie może, to ludzie wpadli na jeszcze #!$%@? pomysł


@hesus: Nie można przyznać wprost że Discord to IRC z memami dla zoomerów bo teraz wszystko ma być do wszystkiego. Każde social media dorzuca sobie instant chat, stories, krótkie filmiki, live'y i forum dla społeczności aż ostatecznie wyjebuje się na ryj. Kiedyś komunikatory były komunikatorami a fora forami więc było
  • Odpowiedz
@L3gion: fora internetowe phpbb były najlepsze - przejrzyste, uporządkowane, indeksowane w google elegancko. no miały swoje wady i często upośledzoną moderację ale i tak 100x lepiej działały niż to gówno co mamy teraz
te wszystkie facebooki, reddity i discordy to jest jeden wielki syf przez który internet się cofa w rozwoju. media społecznościowe to #!$%@? rak, który ludziom już wyżarł mózgi
m.....n - @L3gion: fora internetowe phpbb były najlepsze - przejrzyste, uporządkowane...

źródło: PhpBB2-defaultinst

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 3
"Protest" polegał na tym że niektóre suby zostały zamknięte na 48 godzin (czyli typowe pokrzyczeli i po rewolucji).


@karuzelpl: Jest pełno subów które dalej są zamknięte.
  • Odpowiedz
@L3gion: ja przez tą aferę wciągnąłem się w fediverse: lemmy Mastodon i polski kbin (ma nawet mikroblog) i chyba wole tam zostać i próbować dołożyć swoja cegielke to tej rozproszonej społeczności zamiast liczyć na łaskę wykresikow i widzimisie CEO reddita
  • Odpowiedz
@L3gion: tylko uposledzone suby sa zamkniete, bo kazdy wie, ze reddit ma racje xD

Te mniej uposledzone przynajmniej nie zamknely suba tylko wylaczyly mozliwosc dodawania postow, wiec ludzie nie maja z nich beki i nikt nie jest poirytowany tym rakowym protestem.
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Niby z czym mają rację?


@L3gion: w tym, ze to oni sponsoruja cala zabawe. Aby jakikolwiek reddit funkcjonował to oczywiscie potrzebna jest spolecznosc, ale przed tym ktos musi im dac infrastrukture aby taka mozna bylo zalozyc. najwyrazniej reddit oferowal fajna infrastrukture skoro wszyscy tak zakladali spolecznosci.

A teraz zdziwienie, ze jak powstaja apki ktore zmieniaja layouty, omijaja reklamy. Czyli uderzaja w tych co oplacaja serwery to nagle ktos wymaga
  • Odpowiedz
  • 6
w tym, ze to oni sponsoruja cala zabawe. Aby jakikolwiek reddit funkcjonował to oczywiscie potrzebna jest spolecznosc, ale przed tym ktos musi im dac infrastrukture aby taka mozna bylo zalozyc.


@NewBlueSky: Reddit bez treści społeczności to puste serwery po których hula sobie wiatr. Każdy subreddit, każdy wpis, każdy komentarz i każda wiki to praca i własność społeczności. Przecież samo korpo nawet nie oferowało moderacji dla "oficjalnych" subredditów tylko robotę odwalali ochotnicy.
L3gion - >w tym, ze to oni sponsoruja cala zabawe. Aby jakikolwiek reddit funkcjonowa...

źródło: Screenshot-2253

Pobierz
  • Odpowiedz
@NewBlueSky: Reddit bez treści społeczności to puste serwery po których hula sobie wiatr. Każdy subreddit, każdy wpis, każdy komentarz i każda wiki to praca i własność społeczności. Przecież samo korpo nawet nie oferowało moderacji dla "oficjalnych" subredditów tylko robotę odwalali ochotnicy.


@L3gion: no i? reddit oplaca serwery i ustala warunki zabawy. Jeśli nie chcą się tak bawić to mogą iść bawić się gdzieś indziej.

Jeśli odejdą ci morderatorzy/admini subredditów, bo
  • Odpowiedz
Każdy subreddit, każdy wpis, każdy komentarz i każda wiki to praca i własność społeczności.


@L3gion: a jeszcze do tego xD

Ja nie jestem koninkturalistą i zawsze w grach, w szkole czy na studiach miałem bekę z samorządów studenckich, kół naukowych, etc. I innych przynależnościach do organizacji i robieniu tam pracy za darmo. Natomiast wierzę, że są pewne aktywności, które dają jakieś korzyści, chociażby w formie robienia tego co lubisz albo tych
  • Odpowiedz
  • 1
no i? reddit oplaca serwery i ustala warunki zabawy.


Jeśli odejdą ci morderatorzy/admini subredditów, bo uważają, że bez narzędzi po API nie są w stanie pracować to społeczności i tak zostaną. Być może się zapuszczą, być może będą wymagać większej ilości zarządców, etc Inne pewnie upadaną i się pogrążą. Ale nie jest powiedziane, że będzie super gorzej. Będzie inaczej.


@NewBlueSky: No i nic. Oni mogą ustalać zasady a ja mogę odhaczyć
  • Odpowiedz