Wpis z mikrobloga

Hejka mirki z #gdynia w nadchodzące wakacje jadę z tatą do Gdyni, był w marynarce wojennej X lat temu i chce sobie powspominać dawne czasy i generalnie po tym zabraknie nam rozrywek, polecicie coś takiego okołomorskiego/w klimatach marynarki wojennej w Gdyni? Oczywiście mogę sobie wyguglać to i owo ale opinie miejscowych bardziej szanuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
@mleko23: prawdę mówiąc to w Gdyni jest niewiele elementów związanych z marynarką. Do głowy przychodzi mi jedynie muzeum, ORP Błyskawica, okręt podwodny przy Akademii Marynarki na Oksywiu, pomnik gdyńskich lotników przy wjeździe do bazy lotniczej na Babich Dołach no i oczywiście torpedownia. Ewentualnie można sobie pochodzić po klifie pomiędzy Orłowem a Redłowem w lesie znajdują się stanowiska ogniowe.
  • Odpowiedz
@mleko23: mojemu ojcu, który też służył w marynarce X lat temu, podobała się wycieczka statkiem po porcie w Gdyni, mógł do woli wspominać jak kiedyś to było i ponarzekać na stan polskiej floty. Muzeum MW i wycieczka promem na Hel połączona ze zwiedzaniem umocnień też :)
  • Odpowiedz
@IKnowThings: żeby popatrzeć na stan polskiej floty - wystarczy pójść sobie do kapitanatu. Jeszcze jakiś czas temu można było zobaczyć większość z dostępnych jednostek (to już statki towarowe wpływające do portu miały większą moc bojową niż te szare pontony).
  • Odpowiedz