Wpis z mikrobloga

Kto się dziwi?


@PfefferWerfer: ludzie którzy przychodzą do mnie na rekrutację (IT here) gdzie w ogłoszeniu jest wprost napisane współpraca na zasadzie B2B/Zlecenie i dziwią się że nie chcę im dać UoP. Tak, o dziwo tacy się znajdują i tak, co znamienne to w 90% kobiety w wieku 25-30 lat.
  • Odpowiedz
@andrej2: Proste, żadna inna sytuacja (poza depresją na wypalenie zawodowe) nie pozwala na tak długie pełnopłatne chorobowe więc zrozumiałe że to im najbardziej zależy. Mogą być też osoby 50+ z problemami zdrowotnymi ale oni raczej już okupują jakieś ciepłe etaty i są zatrudnieni długoterminowo.
  • Odpowiedz
A potem przez to patologiczne myślenie trzeba podnosić podatki całej reszcie


@Herubin: Podatki to nam podnoszą dlatego, że ich żadna wielka firma w tym kraju nie płaci.
  • Odpowiedz
@60scnds A to jest akurat gadka osób które nie mają pojęcia o rzeczywistości. pracując w konsultingu czy w inhousie podatkowym znacznie częściej spotykałem się z tym, że płaci się większe podatki niż powinno bo polityka wewnętrzna daje priorytet bezpieczeństwu rozliczeń niż korzyściom podatkowym. (co mnie zresztą wkurza bo jestem jastrzębiem)

Oczywiście podatki się też optymalizuje ale to już od dawna nie są czasy agresywnych optymalizacji tylko korzysta się z rozwiązań prawnych stworzonych
  • Odpowiedz
Where problem? Dokładnie to samo należy zrobić planując zajście w ciążę. System trzeba #!$%@?ć, a nie się martwić dylematami moralnymi, bo gwarantuję że gdy ty będziesz celem systemu to nikomu nawet powieka nie drgnie.


@PfefferWerfer: Elegancko mordeczko. Później wszyscy płaczą, że w Polsce jak w kartonie xD
Patus ćpa i kołuje jak tu zarobić xD na miesiąc pójdzie do roboty patusiara i cyk l4.
Odbębni odwyk i znowu zacznie ćpać i
  • Odpowiedz
@Herubin: To jak to działa np. w przypadku ostatnich newsów o tym, że Inpost zapłacił większy podatek niż cały kapitał zagraniczny w Polsce? DPD zapłaciło 2% CITu od przychodów, a Fedex niecałe 0,7%. Pewnie nie mam pojęcia o rzeczywistości, ale może mi to wyjaśnisz?
  • Odpowiedz
@60scnds Uwaga podatek jest od dochodu a nie od przychodu. Szok co nie?

firmy mają różne rentowności biznesu a model paczkomatowy generuje mniejsze koszty niż tradycyjny kurier. Do tego Inpost ma mocna pozycję w Polsce co pozwala osiągnąć wysoką relacje zysku do przychodu. Taka Biedronka też płaci znacznie wyższe podatki niż inne sklepy. Oni jako jedyni płacą uczciwie podatki? Nie, po prostu trzepią bardzo duże dochody gdy wielu konkurentów walczy o wyjście
  • Odpowiedz