Wpis z mikrobloga

@Pharos ci doradcy to w większości bardziej szkodzą niż pomagają. Ja wolę sobie sam wszystko załatwić, przynajmniej mam pewność że znajdę najlepszą ofertę, a nie nagoni mnie tam gdzie ma najlepszą prowizje. Szczególne że bk2 to 4 banki więc dużo roboty nie ma
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy: To co piszesz jest trochę nielogiczne. Chcesz tracić czas na załatwianie tego samemu, ale ciężko ci wyliczyć z kilku ofert od doradcy tę, która jest najbardziej korzystna? Wątpię, żebyś samodzielnie dostał coś lepszego.
  • Odpowiedz
@Pharos: Mi doradca wyliczył Millennium stałe stopy na 9,5% (najdroższe ze wszystkich jego ofert) a jak sam do Millenium poszedłem to dostałem 7,9%, co było niższym oprocentowaniem niż jakakolwiek oferta od tego doradcy. Najtańsza jego oferta to był mBank na 8,41% i to z warunkiem wpłacania wysokiego wynagrodzenia... także mój jedyny kontakt z doradcą wspominam niezbyt pozytywnie, ale może źle mi się trafiło. Gdybym wziął jakąkolwiek jego ofertę to byłbym stratny.
  • Odpowiedz
@bero33bb: To już spora różnica w skali powiedzmy 30 lat. Serio teraz jest pod 8%? Jak brałem kredyt pare lat temu (przed pandemią) to chyba było to 3.5%. No ale leasing też wtedy był 3%, a teraz 15.
  • Odpowiedz
@Pharos: to było pół roku temu, teraz absolutne minimum które widziałem to 7,4%, zastanawiam się czy już refinansować czy jeszcze nie. Tutaj mam darmowe nadpłaty a nie wszędzie są. Więc mogę też spokojnie czekać aż stopy spadną ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) No ale tak, takie oprocentowanie obowiązuje.
  • Odpowiedz