Wpis z mikrobloga

@Mtsen: Poważnie. Byłem w przychodni po nieudanej próbie zarejestrowania się telefoniczne, przy biurku siedziała pielęgniarka z nikim nie rozmawiała i nikt nie stał w kolejce. Dzwonię już nawet się nie dziwiłem i automat mówi, ze jestem trzeci w kolejce :D.
  • Odpowiedz
w tym miesiącu ściągnięto mi ponad 1300 zł z wypłaty na składkę zdrowotną. W ciągu całego życia wykorzystałam na NFZ jakieś 300 zł pomimo choroby przewlekłej i ciąży. ʕʔ.


@caslin: za mało chorujesz, korzystaj jak możesz...
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: XD.
W poniedziałek umawiałem córkę na wycięcie migdałka.
Termin na NFZ za 6 miesięcy.
Termin prywatnie za 1 miesiąc.
Umówiłem się prywatnie.
Wracam do domu. Dryn Dryn. Telefon.
- Wie Pan co, bo zwolnił nam się termin po pacjencie na NFZ. Więc możemy przełożyć tą prywatną wizytę ma piątek.
  • Odpowiedz
Te babki specjalnie odkładają telefon na bok, aby nie można było się dodzwonić xDD. Patola w #!$%@?


@MateMizu: Co łamie umowę z NFZ, dlatego jak ktoś na miejscu to zauważy najlepiej zrobić zdjęcie i wysłać do NFZ. To jest patologia i zawsze uchodzi im płazem, więc trzeba to tępić na wszystkie możliwe sposoby.
  • Odpowiedz
@caslin: za mało chorujesz, korzystaj jak możesz...


@HrabiaZet: Choruję tyle ile trzeba, po prostu endokrynolog w moim mieście to około 3 lata czekania, a prywatnie 3 dni. Dostałam skierowanie na patologię ciąży w listopadzie. Dostałam termin na wrzesień. W teorii NFZ ma 7 dni na realizację uslugi ciężarnej pacjentki. W praktyce - "tutaj każda w ciąży, miejsce nie jest z gumy, proponujemy wizyty prywatne".

@caslin: to sprawdź sobie na
  • Odpowiedz
@kurczakos1: ¯\(ツ)/¯
INB4 - mam nieregularne wypłaty ze względu na różną wysokość premii w pracy, wg mojego kalkulatora średnio miesięcznie wychodzi w tym roku 1233 zł. Faktycznie o 68 zł przekolorowałam z tymi 1300, ale nie chciało mi się odpalać kalkulatora.
caslin - @kurczakos1: ¯\(ツ)/¯
INB4 - mam nieregularne wypłaty ze względu na różną wys...

źródło: Przechwytywanie3

Pobierz
  • Odpowiedz
@caslin:

Na ubezpieczenia społeczne składają się m.in te zdrowotne, rentowe, chorobowe i emerytalne.

Może po prostu zsumowałaś wszystkie? xD

W ciągu całego życia wykorzystałam na NFZ jakieś 300 zł pomimo choroby przewlekłej i ciąży.


xDDDDDDD TOP KEK

Czy przy tej chorobie przyjmujesz jakieś leki? Kto wystawia receptę? Czy lek jest refundowany?
Rozumiem, że poród i wszystkie wizyty też prywatnie?

300zł xDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@kurczakos1: Na IKP nie ma wszystkich, a wyłącznie zdrowotne. A screen pochodzi z IKP, co chyba widać po brandbooku strony. Mam 3 różnych pracodawców i wyliczenia są przez to dość skomplikowane, a naprawdę nie chcę screenować całego mojego ZUS PUE żeby udowodnić ile dokładnie mam składek na poszczególne świadczenia dla satysfakcji obcej osoby z Internetu, która nie zrobi nawet podstawowego researchu co widać na IKP a czego nie.

Przyjmuję leki, wystawia
caslin - @kurczakos1: Na IKP nie ma wszystkich, a wyłącznie zdrowotne. A screen pocho...

źródło: Przechwytywanie4

Pobierz
  • Odpowiedz
@caslin: Rozumiem, że wskazane koszty refundacji są z ostatnich 20-25 lat?

dla satysfakcji obcej osoby z Internetu


Dla jasności, nie satysfakcji.

na NFZ odmówił prowadzenia z powodu zbyt skomplikowanej ciąży


Byłem tym lekarzem, potwierdzam.
  • Odpowiedz
@caslin: Rozumiem, że wskazane koszty refundacji są z ostatnich 20-25 lat?


@kurczakos1: Musiałabym przescreenować całe moje IKP rok w rok (nie zrobię tego), ale w pozostałych latach znalazłam kilka wpisów od 8 do 50 zł, reszta puściutka. Nie przekraczają łącznie 120 pln.

Byłem tym lekarzem, potwierdzam.


@kurczakos1:Nie musisz mi wierzyć serio (albo spróbuj podzwonić jak bardzo chcesz się upewnić i nabrać jasności), ale poradnie patologii ciąży mają w dużych
caslin - >@caslin: Rozumiem, że wskazane koszty refundacji są z ostatnich 20-25 lat?
...

źródło: Przechwytywanie5

Pobierz
  • Odpowiedz
@kurczakos1: Dzięki za wskazanie że da się to sprawdzić, patrzyłam po latach na "moim koncie".
Faktycznie - 532,16 zł od 2008 bo od wtedy działa IKP. Zapomniałam o mojej nieudanej próbie wyleczenia zęba na NFZ w 2020. Swoją drogą, nie polecam.
  • Odpowiedz