Wpis z mikrobloga

@Memorek co prawda SPD mam od początku tygodnia ale coś tam się interesowałem. Patrz na podeszwy bo zapięcia szosowe i MTB różnią się od siebie. Z tego co się dowiadywałem to MTB jednak bardziej pancerne i to one są polecane na początek, sam postawiłem na pedały PD-EH500 bo zależało mi żeby czasami korzystać z platform (z jednej strony SPD z drugiej platforma) wiec mogę je polecić jednak jak na tym Ci nie
  • Odpowiedz
@Memorek: Buty niszczą się tak samo szybko, natomiast blok MTB jest metalowy i chowa się w podeszwie przez co jest trwalszy i mniej narażony na uszkodzenia w porównaniu do bloku szosowego, który jest plastikowy i w pełni odsłonięty.
Jeśli podczas jazdy często schodzisz z roweru i dużo chodzisz to lepiej wybrać buty MTB.

Co do butów tutaj już jest kwestia indywidualna i but musi Ci pasować do stopy, musi być dla
  • Odpowiedz
@Memorek: bierz lepsze mtb, nie niszca sie, szosowe to papier jak trafisz na podjazd 18/20% zejdziesz i podprowadzisz 500 metrow, to but wyglada jakby go pies pogryzl, dobre mtb z gumiakiem i mozesz po skalach chodzic
  • Odpowiedz
@Memorek: wcześniej ponad 5 lat na jakiś butach Shimano, teraz mam te i też działają. Platformy od zawsze Shimano 520 i jest git. Jeśli potrzebujesz czasem zwykłej platformy to albo dwusystemowe albo dokupujesz nakładki wpinane w SPDki co robią z nich normalne platformy.
  • Odpowiedz
Pytanie teraz do was jakie pedały kupić


@Memorek: Shimano M520 albo Look X-Track. Oba modele w podebnej cenie, ok. 160 zł. Shimano ma łożyska kulkowe, Look maszynowe.

i jakie buty do tego?


Zależy jaką masz stopę. Wąskie: Fizik, DMT. Wąsla/średnia: Shimano. Średnia/szeroka: Northwave, Bontrager, Shimano Wide (tylko zagraniczne sklepy). Oczywiście to nie są wszystkie, tylko te o których pamiętam.

Najtańsza opcja z BOA (to wiązanie na pokrętło), to chyba Shimano XC3.
  • Odpowiedz
prałeś normalnie z blokami czy odkręcałeś na pranie?


@fimino: odkręcałem, bo było tyle błota, że wolałem odkręcić i szczoteczką to wyczyścić. Warto wcześniej zrobić fotkę jak były ustawione bloki.

Prałeś z czymś czy jedną parę i tyle?


Bałem się to wrzucać do pralki ze względu na te zapięca BOA. Nie wiem czy przetrwałyby wirowanie.

Prałem ręcznie, wcześniej moczyłem godzinkę czy dwie i zmieniałem wodę, bo brodziłem w bagnie - smród nie
  • Odpowiedz