Wpis z mikrobloga

@shmatshiage: bo nie wiem czy to taki powód do radości xD Niemcy dawali 6,8 mld euro, pytanie ile my dajemy że ich przebiliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemiecka stolica chce wesprzeć projekt Intela kwotą 6,8 mld euro, która ma być zaczynem do budowy fabryki czipów w Magdeburgu. Byłaby to – jak przypomina „FT" – największa bezpośrednio realizowana inwestycja zagraniczna w Niemczech od czasów zakończenia II wojny światowej.
bo nie wiem czy to taki powód do radości xD Niemcy dawali 6,8 mld euro, pytanie ile my dajemy że ich przebiliśmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hieronim_Berelek: Dolara po 10 zł xD Ale #!$%@?ąc, że morawiecki i pewnie przebiliśmy ofertę niemców raczej i tak warto pozyskiwać takie inwestycje szczególnie, gdy jest się krajem który nie posiada własnego zaplecza technologicznego oraz nie inwestuje w B+R.
@puszkapandory: ja nie mówię że nie, tylko nasi są znani z robienia laski firmą z USA.

No właśnie pytanie czy pieniądze wydane na budowę fabryki nie lepiej byłby zainwestować w B+R polskich firm (nie, nie piszę tutaj o własnych procesorach, bo to fantazja)

Z drugiej strony tworzymy firm które będą dostarczały komponenty i nabywały doświadczenia przy współpracy z Intelem, co wychodzi na duży +

no nic, lepiej to niż 15 emeryturę
Niemiecka stolica chce wesprzeć projekt Intela kwotą 6,8 mld euro, która ma być zaczynem do budowy fabryki czipów w Magdeburgu. Byłaby to – jak przypomina „FT" – największa bezpośrednio realizowana inwestycja zagraniczna w Niemczech od czasów zakończenia II wojny światowej.

Intel chciał w ramach subsydiów pozyskać co najmniej 10 mld euro, argumentując to m.in. kosztami związanymi ze zużyciem energii, które wciąż rosną, jak i coraz większymi kosztami prac budowlanych


@Hieronim_Berelek: Pod
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.