Wpis z mikrobloga

Jakiś dobry internet w Lublinie? Obecnie mam #upc. Żaden światłowód poza Orange i Tmobile chyba do mnie nie dochodzi, może macie jakieś opinie o powyższych?

UPC dramat, konsola stoi dosłownie przy routerze i miewam pingi po 300ms. Nie da się grać. Prędkości pobierania 1Gb/s nawet na kablu nie dałem rady uzyskać. Wiem że jest „do”, ale to bardziej „doooooo”.

#lublin #internet #swiatlowody
  • 7
  • Odpowiedz
@L24D: A próbowałeś się kontaktować z nimi? Też miałem przez długi czas światłowód 300 mbit od UPC i ping nigdy nie wzrastał powyżej tych ~20, mimo że router był za ścianą pod sufitem. Prędkość do 300 mbit i zwykle było właśnie około 300, ogólnie nie narzekałem zbytnio, więc może problem da się rozwiązać.

Co do innych dostawców, Orange i Tmobile nie miałem więc nie wiem, aktualnie mam światłowód z Netii no
  • Odpowiedz
Ja na UPC w LBN nie narzekam (pic related), wszystko inne testowane na LSMach (orange, multimedia/vectra, netia) to była tragedia.

Sprawdź na http://pro.speedtest.pl/webapp-anonymous po kablu na kompie wyniki.

Problemy z pingiem i prędkością pobierania mogą leżeć po stronie konsoli/gry/serwera a nie dostawcy neta. Np. taki xbox max wyciąga mi ~300Mb/s po kablu przy pobieraniu gier bo zwyczajnie serwery Microsoftu na więcej nie pozwalają.
Taters - Ja na UPC w LBN nie narzekam (pic related), wszystko inne testowane na LSMac...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
@L24D: Światłowód Orange jest bardzo dobry. Jeśli zależy Ci na wysokiej prędkości, rzędu 1Gb/s to powinien być dla Ciebie dobry. To nowocześniejsza technologia, niż UPC, bo światłowód dochodzi bezpośrednio do mieszkania, a w UPC wewnątrz bloku jest prawdopodobnie kabel koncentryczny. Światłowód w Orange powinien dawać mniejsze pingi i większy upload, stabliniejszy download.

Możesz też podpisać umowę/subskrypcję z nju mobile, a tam masz dodatkowy tańszy pakiet, a umowa po początkowym okresie stanie
  • Odpowiedz
@wigr: Nju światłowód ogólnie to nigdzie za bardzo nie jest dostępny bo jest tylko tam gdzie nie ma światłowodu Orange żeby nie robić im konkurencji.
  • Odpowiedz
@chix: Nju światłowód jest dostępny tylko tam gdzie jest dostępna infrastruktura Orange Światłowód, chyba że pod adresem jest już aktualnie wykupiona usługa Orange Światłowód. Wtedy nju światłowód jest niedostępny.

Niektóre typy zabudowy - np. jednorodzinne, i miejsca gdzie światłowód był budowany z określonych dotacji są całkowicie wyłączone z dostępności usługi nju światłowód.
  • Odpowiedz