Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Skończyłem w maju szkołę średnią o profilu informatycznym i planuję iść na studia. Od matury szukam pracy, najlepiej na umowę zlecenie, na okres przynajmniej do września. Większość ofert, które znalazłem, oferuje stawkę 22,8 zł/h, niektóre magazyny lub zakłady produkcyjne oferują 25 zł/h, a najlepsza oferta, jaką znalazłem do tej pory, wynosi 27 zł/h. Z tego co zrozumiałem to w mojej sytuacji brutto = netto na umowie zleceniu. Czy te stawki są normalne dla osoby bez doświadczenia, uprawnień itp., która chce sobie dorobić? Czy to dużo czy mało? #pracbaza #umowa #praca #prawo #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >a w IT nic nie próbowałeś znaleźć?
@thority Próbowałem, złożyłem aplikacje na kilka półrocznych staży i praktyk, które mają rozpocząć się od lipca. Obecnie czekam na odpowiedź i nie jestem pewien, czy zostanę przyjęty, ponieważ jest dużo chętnych kandydatów. Otrzymałem telefon od Biedronki w sprawie jednego z tych staży i powiedzieli, że dadzą mi znać, czy mnie przyjmą. Oferta wydaje się być obiecująca, z wynagrodzeniem 30 zł/h
@mirko_anonim: pamiętaj mirek, że IT to nie tylko programowanie, wbrew obiegowej opinii ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) na helpdesku też można fajną karierę zacząć. Jak przeglądam oferty na justjoin czy pracuj to trochę tam tych ofert jest dla ludzi bez doświadczenia. Warto próbować.
@mirko_anonim: na Twoim miejscu bym albo szedł w opcję gdzie dostanę maksymalnie dużo kasy nawet jak praca jest kiepska i męcząca ALBO poszedł do pracy gdzie przynajmniej minimalnie potrenujesz skille które mogą przydać Ci się w przyszłej karierze (np. umiejętności miękkie jak rozmowa z klientem, umiejętności negocjacyjne itd.)