Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej ustawić kanały w sieci wifi na magazynie? Wszystkie AccesPointy po jednym kanale, czy na przemian kanały 1-3-6-1-3-6 itd?
Wszystkie APki podpięte są pod kontroler D-Link NH100 Nuclias. (w internecie znalazłem dużo sprzecznych informacji, głównie żeby robić na przemian).

Drugie pytanie, jeżeli w AccesPoincie d-link dap-2610 (2 anteny) wyłączymy sieć 5Ghz to więcej mocy pójdzie na 2.4 Ghz czy to tak nie działa? Na magazynie nie potrzebne jest 5Ghz a urządzenia gubią sieć przy przechodzeniu między alejkami (nawet jak zasięg jest OK na zielonym, to zanim zaskoczy trwa długo i terminale przymulają). #siecikomputerowe #sieci #komputery #it
BornToDie69 - Jak najlepiej ustawić kanały w sieci wifi na magazynie? Wszystkie Acces...

źródło: magazynn

Pobierz
  • 16
@BornToDie69: Trzeba by zrobić pomiary na miejscu bo np. pozycje 6, 8 i 7 być może sama 7mka by dała radę obsłużyć. Inna kwestia to AP-ki, które potrafią w roaming czy konfigurację po stronie AP kiedy ma przerzucać po np. zbyt niskim sygnale od klienta. Przyznam, że pod tym kątem rozwiązań D-Link nie znam, i nie wiem co oni tam oferują.
d-link dap-2610 (2 anteny) wyłączymy sieć 5Ghz to więcej mocy pójdzie na 2.4 Ghz czy to tak nie działa? Na magazynie nie potrzebne jest 5Ghz a urządzenia gubią sieć przy przechodzeniu między alejkami (nawet jak zasięg jest OK na zielonym, to zanim zaskoczy trwa długo i terminale przymulają)


@BornToDie69: 2,4GH i 5GHz to osobne częstotliwości, i wyłączenie jednej nie będzie miało wpływu na moc drugiej. Moc w Polsce sieci WiFi jest
@BornToDie69: na przemian i odległe kanały. W 2.4GHz kanały nachodzą na siebie i zbyt blisko położone będą się wzajemnie zagłuszać. Układ 1,6,11 zastosuj.

Drugie pytanie, jeżeli w AccesPoincie d-link dap-2610 (2 anteny) wyłączymy sieć 5Ghz to więcej mocy pójdzie na 2.4 Ghz


Pójdzie tyle samo, wyłączenie radia 5GHz da tylko tyle, żź radio 5GHz będzie wyłączone, nic więcej.
@BornToDie69: zysk może być z tego że głupie urządzenia nie będą się podłaczały do sieci 5Ghz tylko po to aby ją za chwile stracić i przełączać na 2,4, tylko od razu będą siedziały na 2,4
Wszystko to jest bardzo zależne od wielu czynników. Pamietam akcje gdzie wifi nie działało bo w pokoju było stare wielkie lustro z metalową ramą.
@crazy_wolf Motorola MC9000 na windows CE. Jak przechodzę między APkami to zanim ponownie połączą to trwa wieki. Zasięg ma już na zielono a on dalej nie ogarnął zmiany APka chyba i program do kompletacji nie złapał sieci
@BornToDie69: Coś tam ktoś napisał, żeby siec używała szyfrowania WPA1 zamiast nowszych przy tych motorolach bo lepiej wtedy działają, ale nie wiem na ile to się może sprawdzić u Ciebie. Nie mogę znaleźć żadnych informacji, aby ten model miał wsparcie dla szybkiej zmiany sieci wifi (to się nazywa roaming i odpowiada za to kilka standardów oznaczonych jako 802.11r, 802.11k i 802.11v). Być może ten model terminala po prostu na coś takiego
@BornToDie69: Jest jakiś dokument Cisco jak najlepiej poustawiać, i ten beacon co masz 150, ustaw na 100. Też potwierdzają, żeby ustawić na WPA zamiast WPA2 czy nowsze. DHCPOffer broadcast to unicast też. Poza tym to nic więcej się nie wymyśli raczej, a przynajmniej ja nie zaproponuję niestety.