Wpis z mikrobloga

Chciałbym odłożyć 20000€, powiedzmy tak w 1.5-2 roku. Mam doświadczenie na magazynach i fabrykach, bardzo dobry angielski, w magazynie w Holandii moja wypłata netto waha się od 400-500€, z czego dam radę odłożyć 300€ na tydzień, co mnie nie specjalnie satysfakcjonuje. Czy bycie kierowcą zawodowym to najlepsza alternatywa? Jaka branża da najlepiej zarobić? Przez 2 lata byłbym skupiony tylko na pracy, a jej się nie boję. Jakieś tipy? #pracbaza #praca #emigracja
  • 13
@programista15cm jak wrócę do Polski to o tym pomyśle, bo to ciekawe, ale gdzie miałbym trzymać koparkę, w parku? Mógłbym to robić ale żeby stworzyć sobie warunki w Polsce, to muszę wyjechać do pracy najemnej... Myślałem bardziej nad CNC/spawacz/kierowca, ale nie wiem gdzie zarobię więcej.
@programista15cm właśnie w trakcie dowiadowywania się kazałeś mi się dowiedzieć, dzięki za info xD

to proste, że pytam tutaj, a nóż widelec jakiś kierowca/spawacz się wypowie. Tak czy inaczej, dziękuję za radę z koparkà, była serio pomocna
@topanga: tego czego sam nie wiesz. Tej odpowiedzi Ci nie udzieli druga osoba. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji.

Jezeli mnie pytasz to podszedlbym do tego tak, ze zobaczyl raport placowy i sobie posortowal w excelu malejaco.
Potem patrzyl kim by mi bylo najlatwiej zostac, jakie mam mozliwosci zeby tym kims zostac, gdzie mi bedzie najlatwiej i najklarowniej polaczyc kropki zeby cos osiagnac.
W ten sposob bym myslal
@PiotrFr mam tylko prawko B, ale mógłbym się podjąć zdania egzaminu na jakąś inną kategorie, ale szczerze trochę się obawiam jazdy największymi, długie dystanse z punktu A do B, vanem czy mniejszą ciężarówką, były by dla mnie turbo ciekawe, ale jak mówię, trochę się cykam jeździć największymi, ale pewnie mniejszymi też idzie zarobić?

Na jakie zarobki mogę realnie liczyć w DE/NL, myślałem jeszcze o montowaniu rusztowań jako alternatywie, montując rurki z tego