Wpis z mikrobloga

Jak ja kocham żyćko. Kredyt wzięty w 2020 miniratka wzrosła z 1750 na 2150 na stałym więc jeszcze kilka lat wywalone na stand-upy Glapy. Pensja plus ponad 100% względem końca 2021 roku więc pomimo inflacji to w tym roku będzie kolejny pińc... przepraszam ośimset plus. Jedyny zgrzyt to awaria samochodu, ale to się kupi niedługo coś innego. A no i 2150 to bez wakajek kredytowych bo z wakajkami to na miesiąc średnio: 1433

A mogłem czekać jak mówili wykopowi eksperci i załapać się na kredyt 2% (tutaj akurat i tak bym się nie łapał więc nie mam bólu dupy kto się załapie to powodzenia)

Nawet @pastibox życzę powodzenia, chociaż wg. Expandera nadal mamy na cenach wynajmu we Wrocku wzrosty rok do roku https://expander.pl/raport-expandera-i-rentier-io-najem-mieszkan-maj-2023/

ceny mieszkań za to w kwietniu 2023 zarówno względem kwietnia 2022 jak i stycznia 2023:

https://expander.pl/raport-expandera-i-rentier-io-ceny-mieszkan-maj-2023/

Chyba w marcu/lutym mnie wołałeś z jakimś jednostkowym przykładem, że są spadki we Wrocku rok do roku- czemu raporty tego nie potwierdziły i widzę 7% wzrostu a nie choćby 1% spadku?

A ludziom czekającym na kupno mieszkania- zastanówcie się czy warto. Kupując samochód, konsolę, laptop pewnie nie czekacie kilka lat a mając żonę/dzieci wynajem staje się dość ciężki i karkołomny ze względu na obecne prawo i strach właścicieli mieszkań przed zniszczeniem ich mebli/ścian a mało prawdopodobne by dzieciak czegoś nie zniszczył :)

#kredythipoteczny
  • 15
@ksiezycoweNieruchy: ja mieszkam w mieście obok miasta wojewódzkiego gdzie ceny są porównywalne jak nie wyższe i widzę raczej, że ceny lecą to the moon a wynajem kompletnie oderwało od rzeczywistości Oo

kuźwa ja płacę 2150 kredytu a koleżanka za podobne mieszkanie za wynajem płaci 4000 bo nikt nie chciał wynająć rodzinie z dziećmi przecież by mnie szlag trafił płacać chyba z dwie minimalne za wynajem

nowe budownictwo... kuźwa gdyby miało sensowniejsze
@KakaowyTaboret tak, ale weź pod uwagę że spadkowicze nie rozumieją odsetek. Oni myślą że przewalają te pieniądze na odsetki banku tak samo jak na wynajem, a to nieprawda. Odsetki dla banku to rekompensata za inflację od pożyczonego kapitału, zresztą o wiele za mała w ostatnich latach.
oni mogą brać mniej niż powinni tylko dlatego, że mają moc kreowania pieniądza. Pozyczylbys komuś pieniądze na 8% przy inflacji 14%?


@ksiezycoweNieruchy:

i tu wchodzimy w grube rozkminy czy miałbym inne instrumenty ;) a pytanie i tak nie ma sensu skoro ja nie mam mocy kreowania pieniądza xD

Inflacja ma 14% a mogę pożyczyć komuś na 10% lepiej niż lokata ( ͡° ͜ʖ ͡°) a znajomym pozyczam
@ksiezycoweNieruchy:

Wrzesień 2022

Polska inflacja: 15,7 oprocentowanie 9,07%

Francja inflacja 6,2 oprocentowanie 1,7%

Estonia inflacja 24,1 oprocentowanie 3,63%

Litwa inflacja 22,5 oprocentowanie 3,54%

Coś ze starej UE

Holandia inflacja 17,1 oprocentowanie 2,91%

Nie chce mi się więcej to może ostatni kraj to ten od kakaovego chlebicka

Czechy inflacja 17,8% oprocentowanie 6,12

Mogę wiedzieć na jakiej podstawie twierdzisz, że mieliśmy najbardziej minusowe oprocentowanie w UE? Nie chce mi się szukać danych dla