Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, jak się zachowywać w parku wodnym? Dziwne pytanie wiem ale za jakiś czas wybieram się z ekipą do #suntago i generalnie to jestem spierdoksem i stresuje sie przed rzeczami, których wcześniej nie robiłem i nie wiem jak się zachować i co robić.
Miejsca typu park wodny, siłownia, restauracja, #basen, klub, itp. Nie wiem czy to #fobiaspoleczna czy nie ale czas na wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Generalnie lubie miejsca publiczne bo jestem w nich anonimowy ale tutaj mam strach, że nie wiem jak się zachować poprawnie i będzie widać, że jestem pierwszy raz w takim miejscu i #!$%@? coś niestosownego/dziwnego, a poza tym to w moim wieku już powinienem kiedyś takie miejsca odwiedzić.
Także pytanie brzmi co i jak bo nie wiem nic, na stronie w jakimś FAQ też nic nie ma. Co ze sobą zabrać, czego nie, czy naprzykład ręcznik trzeba mieć swój czy dają każdemu firmowy żeby nie było brudów, czy trzeba prysznic brać bezpośrednio przed wejściem czy jak. Jak ide potem do jakiejś strefy sauny to przebieram się z kąpielówek w coś innego co wymagają czy nie i nie wymagają, samo przebieranie też mnie troche stresuje bo jak to wyglada mam nadzieje ze nie tak jak na amerykańskich filmach że każdy przy szafkach świeci bydlakiem XD
Dodatkowo przydałby mi się też jakiś poradnik do basenu to się może kiedyś wybiorę na jakieś lekcje pływania.

I prosiłbym turbo śmieszków od bombonierki i kwiatów dla pani na recepcji o powstrzymanie się od turbo śmiesznych komentarzy bo nie wytrzymam ze śmiechu
#pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
  • 4
@mirko_anonim własne klapki, własny ręcznik. przychodzisz, idziesz do szatni, przebierasz się, wybierasz szafkę na kucyk, zostawiasz tam wszytsko, idziesz w klapkach i z ręcznikiem pod prysznic. obmywasz sie, idziesz na basen. zostawiasz ręcznik tam gdzie ci pasuje, razem z klapkami. nie przebierasz gaci pomiędzy zmiana aktywności.
  • Odpowiedz
Rozumiem, że czujesz się niepewnie przed wizytą w parku wodnym i innymi miejscami publicznymi. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

Przygotowanie:
Sprawdź regulamin parku wodnego przed wizytą. Zazwyczaj na stronie internetowej parku powinny być dostępne informacje dotyczące zasad, wymagań i zakazów.
Zabierz ze sobą ręcznik, kostium kąpielowy, szlafrok lub ubranie na przewinięcie, klapki basenowe i ewentualnie okulary pływackie.
Jeśli nie jesteś pewien, czy park wodny zapewnia ręczniki, lepiej mieć swój własny,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
Na przebieralni są oddzielne boksy, możesz tam się przebrać i nikt cię nago nie widzi.
Na basenie to myjesz się przed, idziesz w klapkach, zostawiasz ręcznik gdzieś na leżaku, klapki obok.
na saunach w ręczniku, bez kąpielówek, można nago. Najlepiej jeśli na saunach masz dodatkowy ręcznik,który podkładzie pod ciało, jak się kładziesz, albo jak siedzisz to tak żebyś opierał się o swój recxnik i miał stopy też na reczniku. Ale
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ponieważ masz wyżej kilka fajnych odpowiedzi ogólnych, dorzucę swoje małe co nieco o strefie saun na Suntago:
Przed wejściem (odbijasz się kluczykiem) upewnij się, że masz klapki oraz ręcznik na przebranie. Fajny, duży i dobrej jakości ręcznik firmowy możesz wypożyczyć za 11 zł (można go zwrócić przed kasami wychodząc z Suntago albo wychodząc tylko ze strefy saun). Warto od razu zapoznać się z rozpiską rytuałów saunowych - to świetne przeżycie,
  • Odpowiedz