Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludków, którzy lubią na wędrówki/ spacery wybrać się z aparatem fotograficznym - macie jakiś patent na wygodne noszenie go tak, żeby był pod ręką?
Noszenie go na tym fabrycznym pasku okazało się w ch*j niewygodne, a próbowałem i na szyi, i przewieszony przez ramię, no nijak nie dało się uzyskać choć namiastki wygody, kark się poci, do d--y temat.
Z kolei jak go noszę w plecaku, to upierdliwe jest to wyciąganie go co i raz jak chcę zrobić zdjęcie.
Znalazłem coś takiego, co rzekomo można zamontować do paska od plecaka bądź spodni, ale nie wiem czy to nie jakieś chińskie g---o które okaże się zupełnie niefunkcjonalne w praktyce: https://allegro.pl/oferta/uchwyt-biodrowy-klamra-do-paska-na-aparat-13687317416

Dla przyciągnięcia uwagi fotka, którą musiałem zrobić telefonem bo w-------y na niewygodny aparat zostawiłem go w aucie - a czuję, że mogłaby wyjść dużo lepiej konkretnym sprzętem.

edit: obróciło, nie wytrzymie, biauek ty gamoniu

#aparat #fotografia #trekking #gory #hobby
advert - Pytanie do ludków, którzy lubią na wędrówki/ spacery wybrać się z aparatem f...

źródło: f7eaf5a94c0dbb0aa4aecb08e29b68f01529c92bb99d7c8c2a47d31de8e800a5

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@sedros: hmm, no ale to nadal jest pasek który trzeba nosić na szyi czy ramieniu - czym to się różni od tego stockowego?
w tym stockowym irytowało mnie głównie to, że aparat się dyndał jak nosiłem go na szyi, a jak przewieszony przez ramię, to mi krępował ruchy rąk.

nie żebym odrzucał tak na ślepo, tylko zastanawia mnie w czym to z linka jest lepsze od zwykłego paska.
  • Odpowiedz
  • 1
@advert: Jak zamontujesz go do dołu aparatu i przewiesisz przez ramię (przez głowę) to bardzo ładnie układa się wzdłuż boku lub nogi - jego długość jest regulowana. Chodzę z Tamronem 150-600 na tym i sobie chwalę.
  • Odpowiedz
@advert: pasek fabryczny często jest c-----y, ja swój wymieniłam na PeakDesign i jest mega wygodny. Dłuższy i szerszy z przyjemnego materiału. Ta sama firma ma też zajebiste zaczepy na plecak. Załączam link bo nie umiem wytłumaczyć: https://m.ceneo.pl/58418011;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=147422041&gad=1&gclid=CjwKCAjw4ZWkBhA4EiwAVJXwqZkdmL6vLYJgfYelswCKm9KL6uLBtwrSdgV0iUOtaxSSedFJmeRSCRoCNJ8QAvD_BwE

Na allegro widziałam taniej niż tu, ale to pierwszy z brzegu link
  • Odpowiedz
@advert: ja uzywam takiego uchwytu czasem (oryginalny peak design, ale są bardzo podobne, miałem w ręku „ulanzi” i był przyzwoicie wykonany). Działa to bardzo spoko, o ile obiektyw nie jest zbyt duży.

Czasem na pasku od spodni gdy jestem we wnętrzu z dwoma aparatami, tylko łatwo można w coś uderzyć. A na wycieczkach przypominam do plecaka.

No i fajna sprawa ze te płytki są często kompatybilne z uchwytami arca swiss,
  • Odpowiedz