Wpis z mikrobloga

Droniarze, doradzicie jakaś fajną zabawkę do polatania do 2k warta uwagi?


@Cedru: Ja droniarzem nie jestem ale w robocie sie ostatnimi czasy kilku pojawilo. Z tego co widze tonie ma kompromisow.

Albo chcesz przycebulic i nici z zabawy albo juz idiesz w "jedyna sluszna firme" i masz zabawe po calosci.

I teraz pytaie po co Ci ten dron. Bo w robocie sa 2 "frakcje":
Jedna idzie w sport i zapierdzielanie po
@gorzki99 po co mi dron... najgłupsza odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy to - do polatania. Nie chce mi się sportowo latać między drzewami w lesie ani go pięknie fotografować. Po prostu chciałbym czasami spojrzeć na świat z góry. Serio. Martwi mnie trochę dystans jak wysoko mogę lecieć bądź jak daleko, oczywiście bez żadnych licencji bo być może za miesiąc mi się to znudzi

@sirgorn thx
oczywiście bez żadnych licencji bo być może za miesiąc mi się to znudzi


@Cedru: Licencje to zrobisz w 30 min online - to nie jest problem.
Jak chcesz spojzec na swiat gory to za chwile sie okaze ze jednak wolisz miec nieco lepszy widok :P

Zawsze wtedy mozesz sprzedac i kupic lepszego.

jak chcesz zabawkę do polatania to tylko #fpv


@sirgorn: Moge sie mylic ale z tego co kojarze to
@gorzki99 licencja jest za free? czy za jakieś śmieszne koszta typu 50 zł?

a odnośnie lepszego widoku - na pewno tak będzie jeśli tylko mi się spodoba.
pytanie tylko czy mi się spodoba i za jaka marka się rozglądac bo kupić drona to jest moment, nawet zaraz. Równie szybko może się okazać chińskim gunwem za 2k ¯_(ツ)_/¯
licencja jest za free? czy za jakieś śmieszne koszta typu 50 zł?


@Cedru: Raczej za free (a przynajmniej jeszcze jakis czas temu byla)

i za jaka marka się rozglądac bo kupić drona to jest moment, nawet zaraz. Równie szybko może się okazać chińskim gunwem za 2k ¯(ツ)


No i tu lap przyklad kolesia z roboty. Jako ze kilku juz mialo to jemu sie tez spodobalo. I kupil se jakies
@sirgorn: polatasz pod warunkiem spędzenia kilkunastu godzin na symulatorze albo kupując Agatę, która się nie mieści w budżecie nawet jako sam dron bez aparatury :-) bo nawet zwykłym BabyApem który na 2s ma dziadkowe paramenty mocy (chociaż bardzo wygodne do latania cine, zwłaszcza, jak przerobisz na Walksnaila - mam i polecam) kolega bardzo szybko się rozbije...

@Cedru nie masz za bardzo pola manewru jak DJI Mini 2. Zasięg ma spoko, w
No i śmiało polatasz ponad 20 minut na 1 Aku.


@hiperchimera: Tu juz zalezy od warunkow. Bedzie bardziej wialo to nie polata.

@Cedru I dlatego kolejne "must have" a nie ze kompromis to pakiet akku.

Wiec finalnie to troche trza wydac zeby to mialo sens i zebys sie nie zrazil. Tak samo jak kupowalem mlodemu teleskop czy mikroskop. NIe bylo sensu kupowac najtanszych bo sie bardziej wkurzy niz bedzie ial radoche.
Nie no dwa Aku to podstawa.


@Cedru: Jak ladowarka jest na 3 to po kiego kupowac 2? :PP

No a jak masz teleskop to se wyobraz jak by Cie "zachecil" Jakbys kupil jakies chinskie guano przez ktore nic nie widac :P