Wpis z mikrobloga

@kamil_nie: Tak, to prawda. Ale pozycje wagnera może zająć regularne wojsko, które teoretycznie powinno być lepiej wyszkolone i wyposażone niż skazańcy wagnera. Tu może jeszcze chodzić o "sprawdzenie" czy ta rotacja się dokonała, wraz z demonstracją że ukraina jest w stanie w tym kierunku atakować. To by się łączyło z kwestią ataków legionów rosyjskich wspieranych przez Ukraine na Rosję (legion woloność rosji i chyba wolna rosja). Czyli chodziło by o zmuszenie
@WiesniakzPowolania: Problem w tym że Ukraincy nie są w stanie wyprowadzać ataków na wszystkich kierunkach. Dlatego muszą określać priorytety ze względu na cele. Więc czemu pierwszym celem jest atak na cel pozbawiony znaczenia strategicznego?
A jakby to określić w twojej dziecinnej przenośni - dziecinnej bo zadzwonił bym po służby :) więc nie mogąc odbić wszystkich pomieszczeć określibym ich znaczenie. Czy np. kuchnie odpił jako pierwszą ze względu na żywność i wodę,
Zależy - Rosja potrafi dla idiotycznych emocji wpakować kilkanaście tysięcy luda w pułapkę i zginąć efektownie. Inaczej nei da się wyjasnić na co liczyli pod Kijowem.


@pogromca_krasnali: No ale rozmawiamy teraz o Ukraincach - chcesz przez to powiedzieć że Ukraincy też prowadzą wojne w sposób irracjonalny? czy tylko to jakiś dziwny wybieg żeby pośmiać się z ruskich?
No ale rozmawiamy teraz o Ukraincach - chcesz przez to powiedzieć że Ukraincy też prowadzą wojne w sposób irracjonalny?


@lubie_moderacje_2: Dostałeś racjonalny powód działań Ukraińców - Rosijcy #!$%@? wie po co trzymają spory garnizon w mieście bez żadnego znaczenia kładąc lachę na to, że flanki są niedoobsadzone. A trzymają, ponieważ są kretynami.

Jak kupujesz kamienie pomalowane na żółto w cenie złota to ty jestes nieracjonalny, nie facet który je maluje.
@pogromca_krasnali:

Jeżeli atakujesz dobrze obsadzone umocnienia polowe lub pozycje ad hoc to tak. Jeżeli atakujesz #!$%@? obsadzone "stałe" pozycje ulepione z kupy to już różnie.

Ok możemy założyć że rosjanie W Bahmucie są słabo lub wcale umocnieni (Ja nie mam rzetelnych informacji na ten temat, ale można przytoczyć argumenty za i przeciw). To czy samo to że sam Bahmut jest słabo umcnony jest wystarczającym powodem do ataku? Czy sama potencjalna możliwość
Ok możemy założyć że rosjanie W Bahmucie są słabo lub wcale umocnieni (Ja nie mam rzetelnych informacji na ten temat, ale można przytoczyć argumenty za i przeciw). To czy samo to że sam Bahmut jest słabo umcnony jest wystarczającym powodem do ataku?


@lubie_moderacje_2: Tak ogólnie to zauważyłeś że walki toczą się pod miastem, nie w miescie, prawda?
mam prawo myśleć i wyciągać wnioski używając do tego informacji które mogę zdobyć


@lubie_moderacje_2: Jakbyś myslał to byś nie wyciągał wniosków na podstawie szczątkowych informacji z internetu siedząc tysiac kilometrów dalej. Poejrzewam, ze nawet same walczace oddziały nie maja pełnego obrazu sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy wymagania od polskiego Polaka z polskiej Polski znajomości ostatniej dużej kampanii w której Polska była głównym rozgrywającym to za wiele...?


@pogromca_krasnali: Chodzi mi o to że nie będę za ciebie wyszukiwał argumentów do poparcia twoich tez ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szkoda że tak szybko skończyłeś rozmawiać i próbujesz przejść na przepychanki osobiste ( ͡ ͜ʖ ͡)
Chodzi mi o to że nie będę za ciebie wyszukiwał argumentów do poparcia twoich tez ( ͡º ͜ʖ͡º)


@lubie_moderacje_2: Nie odwracaj kota ogoenm - dostałeś na ryj dobrze znany fakt notoryjny #!$%@?ący w drebiezgi mit o "atakujący zawsze ponosi większe straty" i nagle się cofasz rakiem.