Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się kiedyś jak wielkie fundusze zarządzające lub będące właścicielami setek tysięcy mieszkań na całym świecie rozwiązują problem niepłacących lokatorów? Otóż prosto: praktycznie takich nie mają. A jak robią, że nie mają? Ano bardzo solidnie ich weryfikują. Żul, cwaniaczek, patusiarska madka, oszust itp. nie mają nawet potencjalnych szans przejść przez sito weryfikacyjne i wynająć. Aktualna umowa o pracę (sprawdzona następnie u pracodawcy) lub solidnie potwierdzone inne źródło dochodów, sprawdzenie wszystkich możliwych i niemożliwych baz danych, w razie wątpliwości 3 kaucje z góry, wywiad (rozmowa video lub osobista) z pracownikiem takiej firmy itp. Każdy patus i oszustka odpadają w przedbiegach. I to jest spoko. Pytanie tylko dlaczego wynajmujący prywatni nie robią takiego sita, a później narzekają na pasożytów, których sami wpuścili pod swój dach?

#nieruchomosci #wynajem #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
@SzymonXes: Przecież niepłacący lokatorzy jest jest promil rynku, głośny w zasadzie wyłącznie dzięki reportażom na Polsacie czy gdzieś XD Trzeba mieć solidnego pecha, aby trafić na taki beton, który będzie siedział na siłę nawet jak mu się ciepłą wodę odetnie czy będzie się go nachodzić. Polacy nie boją się wynajmować, a jak już wynajmują to każdy uważa, że akurat on to sobie z patologią poradzi. Puste mieszkania stoją w 99% bo
  • Odpowiedz
@mickpl: Mieszkanie w którym mieszkam było wynajęte 3 x odkąd posiada je obecny właściciel.
-Pierwszy go okradł (ukradł kanapę i TV) i uciekł oraz nie płacił przez jakiś czas
-Drugi nie płacił, na mieszkanie wbiła policja i gość handlował narkotykami i po wielkich przebojach wyprowadził się (za dużo policji przychodziło)
Także gość ma skuteczność 66% w znajdowaniu słabych lokatorów.
  • Odpowiedz
@SzymonXes ja mam wolne mieszkanie 55m² w centrum Łodzi. Mógłbym wynająć ale to się nie opłaca. Ile ja będę miał na czysto co miesiąc? Myślę że max 1500 zł, czyli po 5 latach 90 tys zł, akurat będzie na remont generalny bo po 5 latach wynajmu tylko do tego się nadaje mieszkanie. Jasne, jak stoi to też się niszczy, ale wolniej i nie boję się że ktoś przestanie płacić a po 2
  • Odpowiedz