Wpis z mikrobloga

Mirki, co stosujecie na #alergia ?
Dotychczas pomagała mi allegra, ale teraz mieszkam w bloku, gdzie dookoła jest więcej trawy. Doszło do tego, że brałem allegrę o 18, a potem o 2 w nocy, bo mnie wszystko swędziało.
Jest coś "mocniejszego" bez recepty?
Znajoma poratowała mnie clatrą jednorazowo, ale i tak popołudniem brałem allegrę...
Dziś trawa pościnana, od wczoraj nic nie brałem i nie ma tragedii, ale zastanawiam się, czy coś mogłoby lepiej działać na mnie niż allegra.
Ogólnie jak jestem poza domem, gdzie nie ma wielkiej trawy (praca, u rodziców na działce, plaża, miasto) to jest w miarę okej i allegra dawałaby radę. Tylko na miejscu w mieszkaniu, dopóki była wysoka trawa (po kolana) to umierałem.
Zyrtecu nie chcę, bo trochę usypia.

#kiciochpyta #pytanie #medycyna
  • 6
  • Odpowiedz
  • 2
@damiano_polishiano wizyta jesienią u alergologa i zaplanowanie odczulania jeśli to takie dotkliwe.

a doraźnie idź do lekarza rodzinnego, czasami trzeba popróbować z lekami.
a inna sprawa, że to może coś innego niż tylko trawy.
  • Odpowiedz
wizyta jesienią u alergologa i zaplanowanie odczulania jeśli to takie dotkliwe.


@Wjolka: zdecydowanie.

Nigdy nie miałem aż tak mocno jak teraz. Mam jakieś "mniejsze" uczulenie na pyłki drzew, te jakieś grzyby, ale jak mnie kiedyś nakłuwali, to bąbel od traw wyrósł mi na połowę ręki ;/
  • Odpowiedz
  • 0
@damiano_polishiano Alergie można nabyć z czasem. Może będzie trzeba powtórzyć testy.

A takie niefarmakologiczne rzeczy typu nawilżanie powietrza itd. przy suszy na zewnatrz? i inne kwestie - czy nie śpisz w pościeli pranej w innym detergencie itd?
  • Odpowiedz
A takie niefarmakologiczne rzeczy typu nawilżanie powietrza itd. przy suszy na zewnatrz?


@Wjolka: czekam na deszcz, możliwe, że mogłoby to pomóc (nawilżanie powietrza w pomieszczeniach też).

i inne kwestie - czy nie śpisz w pościeli pranej w innym detergencie itd?


Raczej nie, to mi się zaczęło jakieś 2 tygodnie temu całkiem nagle, ale tak od tygodnia jest to już naprawdę męczące.
  • Odpowiedz