Wpis z mikrobloga

Jeszcze nie tak dawno chciałem oddać swój głos na Konfederację (chociaż i tak mocno się nad tym zastanawiałem).
Po ostatnich jednak dziwnych zachowaniach tej partii jako jej wcześniejszy zwolennik stwierdzam Konfederacja = PiS.

Zagłosowanie na tą partię sprawi tylko, że PiS dalej utrzyma się przy władzy. Ostatnia manipulacja przy filmiku odnośnie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej to kropka nad tym przysłowiowym słynnym i.
Perfidna zresztą jak manipulacje w TVP.

Chciałbym, żeby w polskiej polityce pojawiła się jakaś świeżość niż ciągle PiS i PO jednak obalenie obecnej władzy to aktualnie największy priorytet.
Z drugiej strony czy za rządów PO było aż tak źle?
Śmiem wątpić. Byliśmy najszybciej rozwijającym się krajem bloku wschodniego i jednym z najbardziej wpływowych krajów unii. Można wiele mówić na temat tej instytucji (sam nie mam dobrego zdania o EU) czy samych Niemiec ale to nasi sąsiedzi i największy partner handlowy.
Bez Unii czy Niemiec nie istniejemy. Tylko Kaczor wmówił sobie, że jesteśmy potęgą niczym Putin jakoby Rosja była potęgą.

Każdy kto chce oddać na nich głos niech przez chwilę zastanowić się w jakim kraju chce żyć. Ja chcę żyć w spokoju z wolną telewizją. Chciałbym żeby każdy obywatel mógł decydować o tym co zrobić ze swoim ciałem. Chciałbym żeby Polska utrzymywała dobre relacje z Krajami Unii i korzystała z ich pieniędzy na rozwój kraju. Chciałbym również utrzymywać dobre relacje z USA.

Różnice są zresztą zauważalne nawet w życiu codziennym.

28 maja wybrałem się na wycieczkę do Gdańskiego Zoo (dzień dziecka).
Przypadek sprawił, iż moja żona rozpoznała stojącego obok mnie D.Tuska. Zapytałem się kulturalnie czy nie ma nic przeciwko szybkiego zdjęcia odpowiedział, że oczywiście nie.
I tak sobie potem pomyślałem. Były premier, który jest ciągle pokazywany w złym świetle przez propagandowe #tvpiscodzienny chodzi sobie z wnukami po zoo bez żadnej obstawy ciągnąc wózek i spędzając wolny czas jak spora część mieszkańców Trójmiasta.

Porównajmy sobie teraz tą samą sytuację z Kaczyńskim.
Zoo zapewne zostało by zamknięte (tak jak cmentarz podczas pandemii) a jedyną interesującą go wystawą byłaby część z kotami ( ͡º ͜ʖ͡º)

#przemysleniazdupy #polityka #polska
  • 4
Jeszcze nie tak dawno chciałem oddać swój głos na Konfederację (chociaż i tak mocno się nad tym zastanawiałem).

Po ostatnich jednak dziwnych zachowaniach tej partii jako jej wcześniejszy zwolennik stwierdzam Konfederacja = PiS.


@Caracas: lol, od razu śmierdzi sponsorowanym wpisem.

Chciałbym, żeby w polskiej polityce pojawiła się jakaś świeżość


@Caracas: był Petru, Kukiz, Hołownia, same świeżynki...

Były premier, [...] chodzi sobie z wnukami po zoo bez żadnej obstawy


@Caracas:
Byliśmy najszybciej rozwijającym się krajem bloku wschodniego i jednym z najbardziej wpływowych krajów unii


@Caracas: Po prostu polscy politycy robili to co Niemcy od nich oczekiwali, a Niemcy rządzą w UE, więc tak w tym sensie byliśmy wpływowi, jeżeli chodzi o możliwość realizacji swojego interesu to nie, wystarczy spojrzeć na przykład relokacji uchodźców z 2015, mimo że Polacy się nie zgadzali, to Kopacz się musiała zgodzić.