Wpis z mikrobloga

@Leszcz_Bagienny: Tak, PO również dało dupy w kwestii elektrowni atomowej i częściowo również w kwestii transformacji energetycznej, ale tyle dobrze że za ich czasu zaczęto stawiać wiatraki ( coś co PiS położył) oraz rozkręciła się fotowoltaika prosumencka ( bardziej z powodu spadku cen paneli w stosunku do wydajności niż działania rządzących )
@Leszcz_Bagienny: Wrzucam pierwsze wyniki z googla, ale podejrzewam że są mniej więcej legitne

W 2022 roku zużycie energii elektrycznej w Polsce wyniosło 173,5 TWh

Zgodnie z danymi Agencji Rynku Energii moc zainstalowana farm wiatrowych w Polsce wyniosła w 2021 roku 7,1 GW (wzrost o 11,5 proc. wobec roku 2020). Produkcja energii elektrycznej z energetyki wiatrowej wyniosła ponad 30 TWh


30/173,5 = 17,2%. Całkiem niezły wynik moim zdaniem. Tak, ta forma energii
@Sarza01: Czytaj ze zrozumieniem. Powiedziałem, że PO kradło trochę mniej, ale nadal kradło, dlatego też nie ma sensu żebyśmy porównywali nasze przykłady, bo nie postawiłem znaku równania.
@bylem_zielonko: Pederastia? Ty wiesz wgl. co to znaczy? To jest akurat celem lewicy.
Zaś co do tego, że tylko Konfa nas uratuje - tego nie wiem, ale też nie ma nic lepszego na polskiej scenie. Mam dość wyboru między Tuskaczem i Kaczaffim. Głosowanie na PSL, Hołownie, Lewicę, nie ma sensu, bo wiadomo, że będą przybuduwką PO, czyli pośrednio głosuję za Tuskaczem. No i też po prostu jestem jeszcze młody i ambitny,
  • 0
@Sarza01: Nawet podpisanie tego porozumienia, że wypłacamy ludziom z innych krajów podstawową emeryturę jeśli przepracują u nas chociaż jeden dzień. Tak, to było za PO i możesz się kłócić, że to nie kradzież, ale jak inaczej nazwać rozdawanie majątku swego narodu żeby Cię poklepali po plecach. Przypominam, to nie są pieniądze PO, PiSu, tylko nasze.
Kolejne, podniesienie VAT do 23% chociaż była mowa, że tego nie zrobią. Jest to okradaniem ludzi,