Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam taką zagwozdkę.
Pracuję w dużej chińskiej firmie/fabryce. W większości na produkcji pracują Ukraińcy i dużo innych dziwnych dla mnie nacji.
Obawiam się w kontekście ostatnich wydarzeń/komentarzy, że gdyby Ukraina weszła do UE, to fabryka w której pracuję (i wiele innych) wyprowadziłaby się szybko do Ukrainy. Dla polskiej gospodarki nie byłoby chyba fajnie, żeby Ukraina weszła do UE...
Bardzo się mylę, czy może jednak mam rację?
#ukraina #wojna #gospodarka
  • 41
  • Odpowiedz
  • 0
@shymon80: Dodam jeszcze, że tę wątpliwość mam już od wielu lat (na pewno przed zajęciem Krymu przez ruskich), ale już widzę, że onuca jestem... Zadałem tylko pytanie. Bojem siem i trzensem od 10 lat, ale to się zbliża w moim mniemaniu.
  • Odpowiedz
@shymon80: to się nie martw, w obecnej sytuacji polityczno-społecznej, konkurencja jest nam potrzebna jak tlen. W dłuższej perspektywie, tylko lepiej dla tego kraju, że pojawi się trochę większe ciśnienie na innowacyjność i produktywność, że owoce z konkurowania jedynie tanią siłą roboczą przestaną nam wystarczać.
  • Odpowiedz
@shymon80: Słuchaj, już mi sie was ruskie ch0je zaczyna robić żal. Przekaż swojemu oficerowi, żeby przestał łoić tą berbeluche i niech Ci ogarnie jakieś nowe szablony wpisów.
  • Odpowiedz