Wpis z mikrobloga

@Gggee123 jeśli czujesz zazdrość ze czujesz ze musisz być obok by moc reagować to są 2 opcje:
-ona/on specjalnie zachowuje się w sposób prowokacyjny lub chowa pewne rzeczy w tajemnicy przez co człowiek może czuc się zagrożony w takiej rekacji i lepiej z tego typu relacji się wymiksować

-Ty masz przesadna zazdrość w sobie lub brak zaufania, a może jesteś zbyt władczy/władcza i czujesz ze musisz mieć kontrole nad całym życiem drugiej
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: tak?? No i co takiego psychoterapeuta mu powie?? Że jego laska na pewno nie popuszcza szpary?

Fakt jest taki, że jak ktoś podejrzewa zdradę to zwykle otrzymywał sygnały które mogły świadczyć o zdradzie i stąd całą sytuacja.

@Gggee123 obserwuj I nie wyciagaj pochopnych wniosków, ty też nie bój się nawiązywać nowych relacji. Oczywiście bez zdrad czy coś.
  • Odpowiedz
@giggle556 raczej pomoże mu mniej intensywnie przezywać sytuacje i może dzięki temu bardziej trzewo ocenić sytuacje i może zerwać z dziewczyna jeśli serio ona go zdradza lub usiłuje to zrobić niż żeby płakał ze nie może być obok niej i jej pilnować co jest totalnie bez sensu przedsięwzięciem.
  • Odpowiedz
@giggle556 poprzez terapie można nauczyć się mniej intensywnego przezywania emocji i wychodzenia z automatycznego reagowania na jakieś bodźce. Zajmują się tym terapie schematu i CBT. Mam lekowy styl przywiązania i z małych gestów czytałam ze to już koniec relacji , ale poprzez terapie wyuczyłam się ze zamiast wzrostu złych emocji pierwsze co powinnam zrobić to zapytać jak wyglada sytuacja w relacji. Początkowo byłam upierdliwa dopytując co chwile ale po czasie lek się
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: wiesz co, znam kilka osób po terapii i nawet po latach widać że mają problemy. Ciągle to samo. Ta cała psychoterapia to ciągłe maglowanie problemów i ciągłe wracanie do nich. Poza tym jeśli terapeuta da mu jakieś "rozwiązanie problemu" to uniemożliwi mu znalezienie rozwiązania samodzielnie.

Minie mu 2 lata terapii i problem nadal będzie występował.

Moim zdaniem ludzie powinni włożyć więcej wysiłku w rozwiązywanie swoich problemów, a mniej zdawać się
  • Odpowiedz
@giggle556 ale to nie terapeuta Ci rozwiązuje problem tylko pomaga Ci go rozwiązać. Pokazuje sposoby jakimi można rozwiązywać problemy i jeśli stosujesz te sposoby to masz jakieś wnioski z próbowania i ten terapeuta myśli z Tobą jak coś usprawnić w sposobie radzenia sobie z problemem. Jeśli nie stosuje się tych rozwiązań poza terapia tylko chodzi do terapeuty ponarzekać zespół się problem to można i całe życie chodzić na terapie. Wszystkie nurty w
  • Odpowiedz