Wpis z mikrobloga

@Cryptonerd_io:

wystaw 5 latka z przebiegiem 200k za ta sama cene co z salonu, jak sprzedasz to daj znac


Znajomy ma M-B w SUVie, nie pamietam który model, kupionego dobrych parę lat temu. Rzeczoznawca wycenia go na tyle samo za ile go kupił z salonu. Na OLX ceny są o 10% wyższe niż wtedy za ten sam rocznik. Mojej dziewczynie ubezpieczyciel wycenił głupią Corollę na tyle samo za ile była kupiona
@Cryptonerd_io

@Yakooo: kupują nowe za gotówkę żeby nie stracić na inflacji? Przy wyjeździe z salonu od razu -10%.... Xd


nie te czasy, nawet niedawno przeglądałem sobie Suzuki jimny, cena katalogowa nowego to 105k i nawet jak wybierzesz najdroższy kolor i wszystkie dodatki wyszło trochę ponad 123k brutto
na OtoMoto ten sam samochód z 2021r z niewielkim przebiegiem 1800km z gorszym pakietem ( baz haka ) wystawiony za 120k
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/suzuki-jimny-pierwszy-wlasciciel-salon-polska-stan-idealny-pojazd-nowy-ID6FxMfU.html#gallery-grid

już nawet
@Cryptonerd_io: sorry ALE :) z mojego doświadczenia, wyłączając inflację w ostatnich 3 latach. Wciąż utrata wartości liczona do statystyki jest liczona od cennika. Rabaty na BMW 30%, dzisiaj bliżej 18%. Ford 30%, Lexus 30% - tyle mniej więcej dostałem. Auta dodatkowo w działalności. Serio można dobrze kupując stracić 5% przez 3 lata - i to nie jest wyczyn.
@programista15cm @programista15cm

>można jeździć starym autem za 5k i dokładać, bo wiecznie coś się sypie (


@OrzechowyDzem: zrób autem za 40k 120kkm i podlicz wydatki. Zrób tyle samo autem w dobrym stanie za 5k.


Będzie przepaść. Auto czesto ma 180-220 kkm, ulubiony przebieg p0laka. Akurat zrobisz 20kkm i wszystko zacznie się #!$%@?.


Lepiej kupić ~~320kkm od kogoś kto dużo jeździł, więc naprawiał

przepraszam nie nadążam, napisz to proszę jeszcze raz. Masz
@Smol_PP: Na jakie auto się czeka 2 lata? Seat Leon, niektóre VAGi, i zapewne kilka innych modeli także. Na Skodę Octavię ponad 1 rok oczekiwania. Na mazdę 3 min 9 miesięcy, na Hondę Civic minimum 10-11 miesięcy. To nie jest 2015 gdzie 3 miesiące oczekiwania na auto to było długo i fabryki wszystko produkowały jak leci. Jeszcze w styczniu jak wszedłeś do salonu Seata to sprzedawcy nie mogli podać konkretnej daty
@Cryptonerd_io: chłopie absolutnie nie masz zielonego pojęcia do jakich absurdów teraz dochodzi w branży auto-moto xD finansowanie popierdoiłio się tak, że posiadając samochód rok w leasingu możesz zaproponować dużo lepsze warunki podczas odstąpienia niż przy leasingu nowego auta z salonu xD
@programista15cm: Też nie mam pojęcia na co można czekać w seacie czy skodzie, ale bsuuuh któremu odpisywałem twierdzi, że po dwa lata się czeka. Nie wiem w jakiej części Polski się tyle czeka, bo jak podałem w linkach większość jest od ręki obecnie.
M-ki w kombi nie należą do najpopularniejszych więc nie robią ich aż tyle, ale bmw ostatnio nadgonili trochę produkcję (nie konkretnie tego modelu tylko ogólnie), więc może na
@Smol_PP: chciałeś przykład to podałem Ci z ręki. Samochód zamówiony w 2021 a przyjechał w czerwcu 2023. Ale w artykule wiedzą lepiej. W styczniu i w lutym każdy dealer Seata nie był wstanie wskazać terminu dostawy nowego leona. Z tych 7 stron to masz niecałe 77 aut z czego połowa powtórzona przynajmniej raz. Wybierzesz coś więcej niż manual i już ilość spada w przypadku leona do mniej niż 20 na całą
@bsuuuh:

Samochód zamówiony w 2021 a przyjechał w czerwcu 2023. Ale w artykule wiedzą lepiej.

I jakbyś zamówił w marcu to też byś go miał w czerwcu, bo widzę że do ciebie nie dociera. Spadek dostępności już się skończył. Teraz nadrabiają zaległości.

W styczniu i w lutym każdy dealer Seata nie był wstanie wskazać terminu dostawy nowego leona.

A w marcu ruszyło.

Z tych 7 stron to masz niecałe 77 aut