Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Walka o zaszufladkowanie ideologii NSDAP pomiedzy kucami a lewactwem trwa juz conajmniej 15 lat, jak wrzucie sobie ja na "lewo" to zaczniecie sie dystansowac od lewicy, a jak na "prawo" to uznacie ze prawica jest z definicji zla xd ?

Bezsensowna glupia dyskuja, ktora wynika z definiowania pojec w rozny sposob.
a jak na "prawo" to uznacie ze prawica jest z definicji zla xd ?


@Rekordnaklate110: nie uznaję, że prawica jest z definicji zła. Po prostu #!$%@?ł mnie argument, że pis jest tak samo prawicowe jak ndsap było prawicowe i potem fikołkowanie, że ndsap to była czysta lewica.

Dla kogoś kto zna tylko jedną ość polityczną i traktuje wszystko co ma socjalistyczna w nazwie faktycznie skrajny faszyzm może być lewicowy XD

@
  • 13
@Kryspin013: Prawica i lewica to podzial ktory zazwyczaj stosuja ameby umyslowe


@sebastian_burczynos: oczywiście, że tak, w zaawansowanych modelach politycznych widziałem conajmniej 4 osie a i tak nie opisywały one jakoś super precyzyjnie poglądów xD

Po prostu sobie kisnę z kuca, że dla niego wszystko co nie jest korwinem to lewactwo.
Kryspin013 - >@Kryspin013: Prawica i lewica to podzial ktory zazwyczaj stosuja ameby ...

źródło: E8GktxlWEAIx1y-

Pobierz
@Kryspin013: to się nazywa Horseshoe theory a na kole jeszcze lepiej to wygląda, sprawdź sobie na wiki


@haabero: no to ziom, to jest teoria podkowy a nie żadne "koło polityczne" czy jak to nazwałeś XDDDD

Problem z teorią podkowy jest taki, że fajnie działa jako mem i jakieś podobieństwa tam są np ustrojów totalitarnych ale nie opisuje zbyt dobrze rzeczywistości i ogólnie jest krytykowana w środowiskach akademickich zajmujacych się polityką.
@Kryspin013: Pewnie cię to przerośnie, ale skrajna lewica i skrajna prawica to jest w sumie to samo. Państwo nad obywatelem, zero wolności, dystrybucjonizm, etatyzm, korporacjonizm i można mnożyć.
Jedynie co, to różnią się od siebie szczegółami, które nic nie znaczą. W obu przypadkach zwykły obywatel jest śmieciem.
Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.
@Kryspin013: Pewnie cię to przerośnie, ale skrajna lewica i skrajna prawica to jest w sumie to samo.


@Zoonekro: mordo, ale tam już wyżej ktoś wrzucał teorię podkowy XD

Po za tym no wielkie zdziwienie, że systemy totalitarne są systemami totalitarni.

Ja tu cisnę z kuca, że wszystko co nie jest korwinem to lewactwo. Nawet skrajna odmiana faszyzmu. A kisnę tym bardziej, że kuc bronił tezy, że PiS to lewactwo tekstem,
Kiedy myślisz, że już na wykopie nic cię nie zaskoczy, ale dowiadujesz się od kuca, że nazizm to było skrajne lewactwo, bo mieli "socjalistyczna" w nazwie...


@Kryspin013: Nazizm to skrajne lewactwo, podobnie jak i Hitler nim był.
Był silnie antymonarchistyczny, silnie antyreligijny, niszczył zastane struktury społeczne z czasów cesarstwa. Typowy lewak.
Chyba, że używamy innej niż pierwotnej definicji lewicy i prawicy, ale wtedy to akurat kryterium kto jest kim zależy tylko