Wpis z mikrobloga

Chce zacząć jeździć na rowerze jako forma cardio, głównie po mieście i czasem wyjazd poza miasto, ale za bardzo na rowerach się nie znam, więc potrzebuje pomocy. Jaki rower najlepiej nada się do takich celów? Myślałem nad szosowym, bo chyba jedynie takie kojarzę. Budżet mam ok 3000zł. Szukać używek na olxach, czy nowe np. w Decathlonie? Jak macie jakieś konkretne modele to podsyłajcie proszę :]

#rower #rowerowyrownik
  • 7
  • Odpowiedz
Chce zacząć jeździć na rowerze

To wyjaśnia dlaczego użyłeś tagu #rowerowyrownik ()

Myślałem nad szosowym, bo chyba jedynie takie kojarzę.


@eurytion: Szosa dla nowicjusza to... no dość nietypowy wybór (ʘʘ) Jest wiele innych typów rowerów, poczytaj o nich tu: https://roweroweporady.pl/jak-wybrac-rower/

Budżet mam ok 3000zł

Nowy rower szosowy w tej kwocie to chyba będzie bardzo niska półka. Używkę kupuj lepiej z pomocą kogoś kto
  • Odpowiedz
  • 0
@faxepl:

To wyjaśnia dlaczego użyłeś tagu #rowerowyrownik ()

Noo, wziąłem ten tag, bo widziałem, że dużo ludzi go obserwuje :D Sorki, nie wiedziałem, że jest od czegoś innego.

Szosa dla nowicjusza to... no dość nietypowy wybór

Przed studiami jeździłem na górskim, robiłem po ok 20-30km dziennie gdy miałem czas, ale chcialbym spróbować czegoś nowego, a czytałem, że trekkingowy jest dosyć podobny do góskiego, także jeszcze nie wiem
  • Odpowiedz
@eurytion: Szosówkę odradzam, to się nadaje tylko na idealny asfalt, nawet na ścieżki rowerowe właściciele kolarzówek nie wjeżdżają "bo im kostka brukowa rower popsuje!11!". MTB/rower górski też bez sensu, bo na asfalcie przez niepotrzebnie szerokie i agresywne opony masz strasznie duże opory toczenia. Ja z całego serca polecam rower crossowy, w Decathlonie mają świetną serię Riverside, ja swojego Riverside 500 użytkuję w warunkach mieszanych - asfalt w mieście, ścieżki rowerowe, szutrowe
  • Odpowiedz