Wpis z mikrobloga

Hej hej obrońcy wolności, wczoraj uratowaliście Marciniaka, a teraz kansel kulczur ma kolejną ofiarę:
https://wykop.pl/link/7118259/adam-d-ponownie-przed-sadem-za-zniewazenie-polskiego-godla

Gdzie miliony wpisów, protesty, tweety z oburzeniem całej konfederosji? Czy jednak wolność słowa to tylko dla waszych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #bekazprawakow #bekazkonfederacji
  • 30
@PrzeKomentator: nam? Serio mnie rozpoznales? Gratuluje za rozpoznanie osoby nalezacej do mitycznych basniowych stworow postrzegajacych sie jako centrystow (blednie czesto postrzeganych przez postepowych jako skrajna prawica ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Niestety nie zmienia to nic w fakcie ze to sa 2 skrajne oddalone od siebie przypadki i akcja nigdy wiecej powinna byc krytykowana przez wszystkich (tak samo gdyby jakas inna organizacja chciala cancellowac kogos za udzial w
@djtartini1: nie złamał prawa bo to nie jest godło.

Ustawa o symbolach państwowych dokładnie określa czym jest godło.

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.

Orzeł z dziobem w lewo, na zielonej tarczy i inne wariacje (czarny orzeł albo kaczka) powodują ze kompozycja godłem nie jest.
Różnica jest taka, że Nergal złamał prawo, a Marciniak nie


@djtartini1: Różnica jest też taka, Nergalowi grozą konsekwencje prawne, a Marciniakowi nie. Marcinak zrobił coś innego, więc są inne konsekwencja. Ale logika ta sama.
@kapitan_bomba: Jest pewna różnica między pójściem na imprezę kołczingową w charakterze prelegenta opowiadającego o spełnianiu swoich marzeń a typie, który znieważa godło, za którego zginęły miliony Polaków od Narviku po Tobruk, na polach pod Warszawą, zamordowanych przez komunistów.
@kapitan_bomba: Jest pewna różnica między pójściem na imprezę kołczingową w charakterze prelegenta opowiadającego o spełnianiu swoich marzeń a typie, który znieważa godło, za którego zginęły miliony Polaków od Narviku po Tobruk, na polach pod Warszawą, zamordowanych przez komunistów


@panropuch: a weź pokaż to znieważenie