Wpis z mikrobloga

klatki lejkowatej


@stanley___: oczywiście, że może być stosowana, to metoda obrazowania płuc ale obraz będzie całej klatki piersiowej bo TK robi przekroje poprzeczne ciała i na obrazie będą widoczne nie tylko płuca.
@stanley___: nic nie zostanie pominięte, będziesz miał przekrój poprzeczny całej klatki piersiowej plastr po plastrze. Z resztą lekarz jeśli zlecił Ci takie badanie to znaczy, że jest ono odpowiednie.
@stanley___: oczywiście, że im mniejsza dawka tym lepiej dla zdrowia. Obraz z tomografii to taki jak wyżej a nie ten ostatni, są to plastry poprzeczne ciała a nie obraz z przodu. Obraz z przodu i z boku daje RMI. Ale chyba lepiej TK mimo że dawka.
@BozenaMal: Odebrałem wyniki. Spodziewałem się opisu z uwzględnieniem wskaźnika Hallera, rotacji kręgów, uwypuklenia żeber - z takimi opisami spotkałem się na forach.
Wskaźnik sam sobie wyliczę jeśli uda mi się otworzyć zdjęcie a samego opisu torakochirurg zapewne nie będzie czytał. Ewentualnie oddam płytkę by opisali mi gdzie indziej - dla mojej informacji ;)
stanley___ - @BozenaMal: Odebrałem wyniki. Spodziewałem się opisu z uwzględnieniem ws...

źródło: IMG_20230609_140444_edit_182644832420567

Pobierz