Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@QUANTUM-DICK: bez heheszków:
Najprostrzy tempomat jedyne co robi to dodaje za ciebie gazu, żeby utrzymać zadaną prędkość. Dlatego włączasz go na autostradzie lub drodze ekspresowej, gdzie nie planujesz zmieniać biegów przez dłuższy czas.
Najistotniejsze jest to, że jak naciśniesz pedał hamulca (tyle, żeby się stopy zapaliły) to tempomat się wyłącza. Oprócz tego możesz zmieniać zadaną prędkość i po wyłączeniu hamulcem możesz jednym przyciskiem włączyć z powrotem na ostatnią prędkość.
Jak dodasz
@QUANTUM-DICK:
1. Włączasz tempomat. W Civicu to będzie za pomocą klawisza LIM. Gdy tempomat jest włączony zapali się odpowiednia kontrolka.
2. Za pomocą klawisza SET ustawiasz prędkość jaką ma trzymać, czyli jedziesz 120mk/h, wciskasz SET, to taką prędkość auto będzie trzymało, wtedy zdejmujesz nogę z gazu.
3. Plus i minus modyfikują jaką prędkość auto ma trzymać.
4. Gdy przyciśniesz gaz auto przyspieszy ponad ustawioną prędkość, ale po puszczeniu gazu wróci do
ja odpalam nawet czasem tempomat w mieście jak jest ograniczenie do 50 a często policja stoi xD


@WirtualView: W Polsce na obwodnicy nawet nie ma sensu odpalać bo zaraz jakiś debil zajedzie ci drogę. Moj tempomat niestety po dotknięciu pedału gazu/hamulca od razu sie wyłącza
@QUANTUM-DICK: Rozpędzasz się do prędkości jakiej chcesz, wciskasz main, pojawi Ci się obok prędkościomierza taka ikonka kółeczka ze strzałka. Wciskasz set i masz ustawioną prędkość, możesz sobie plusem i minusem dodawać i zmniejszać. Jak wciskasz hamulec to tempomat się wyłącza, ale jak raz dałeś set to wystarczy, że potem wciśniesz res to ustawi się do poprzednio zadanej prędkości.
@QUANTUM-DICK Ja nawet po mieście jeżdże na tempomacie jeśli się da.
Najlepszy wynalazalek ever. 10 lat temu zacząłem w volvo s40 i mnie wręcz oświeciło, bo to taki piekny wynalazek. Na dodatek w volvo tempomat był bardzo dobrze dopracowany i np taki vw skopiował ich wersję, przez co w golfie 7 mam prawie rkai dam i dalej sobie tak śmigam ( ͡º ͜ʖ͡º)