Wpis z mikrobloga

Na drogach jadąc zawsze lewa w górę, wszyscy dla siebie nawzajem pomocni itd
Uważałem zawsze motocyklistów za spoko ludzi.
Ale na forach cxy grupach fejsbukowych, to jest to samo gowno co na każdej innej grupie xd
Spróbuj coś napisać nie tak jak trzeba to Cie zjada.

Poruszyłem temat ile może kosztować sprawdzenie luzów zaworowych u mechanika, a nadmieniłem że w zasadzie oprócz uszczelki i tych podkładek to za dużo części nie potrzeba. To mnie zaczęli jechać że jak mnie nie stać to żebym sam sobie zrobił, albo po co mi moto skoro nie stać mnie na serwis xd

Niestety miałem takie przypadki że mechanicy ostro walili na cenach części, ja rozumiem że mają zniżki i niech sobie na nich zarabiają, ale jak mi podliczyli za tarcze hamulcowe ok 400zl wiecje niż sam bym mógł sobie kupić, to już się #!$%@?łem.

#motocykle #gownowpis #gorzkiezale
  • 17
@Szawagier: Ależ proszę. Ale to się może różnić w zależności od regionu. Ja w tym przedziale robiłem, znajomy u innego mechanika dobre 30km dalej też w tych pieniądzach regulował. Te same motocykle.

czasem to mam wrażenie, że niektórym więcej ta LWG podniety daje niż samo jeżdżenie xD


@Steven_Hyde: Chyba coś w tym jest xD Albo te bluzy "Lubie #!$%@?ć" xD
@Szawagier: @Zielony34 ale to się różni głównie od motocykla, jeśli luz kasujesz wysokością szklanek to wychodzi b.drogo, jeśli kasujesz płytkami już taniej bo nie musisz rozpinać rozrządu, a jak kasujesz poprostu śrubką i dźwigienkami to możesz to zrobić w 30 min, a jak podkładka pod deklem jest gumowa to i bez kosztowo.

Więc tu dużo zależy w jaki sposób trzeba regulować, a co do część to zawsze możesz sam kupić i
@Szawagier: zalezy od "fora" na FB
osobiscie mialem kawasaki i tam mili ludzie, w wiekszosci nikt sie nie przypierdzielal, czasami kazali uzywac szukajki jak ktorys raz w ciagu tygodnia ktos zapytal o klocki do moto, a forum ducati to znowu w druga strone
  • 0
@mpetrumnigrum: 80 zł wydaje się bardzo mało, mi we Wrocławiu powiedzieli 700 za samą robociznę, chyba po prostu kupie ten szczelinomomierz i sam to zrobię.. takie rzeczy jak wymiana tarcz, klocków, przewodow, filtrów czy łańcucha wykonałem sam. Tutaj jest trochę grzebania w silniku a ja robię to na osiedlowym parkingu xd wszystko robie pierwszy raz z filmikami na yt, zajmuje mi to czesto 2x wiecej czasu i nie chciałbym zostać z
@#!$%@?: z tą powitania to cyrki, chcesz się zapytać ludzi raz w życiu o coś, to musisz jakieś hople figle uskuteczniać, albo te forumowe wyszukiwarki co tylko moderacjia potrafi z nich korzystać,
@Szawagier: dowiedz się najpierw jaki masz rodzaj kasowania zaworów, są różne.
700zl nie biorą w warsztacie za odkręcenie dekla i pokręcenie 4 śrubkami.
Napisz przynajmniej co to za moto, bo to ogromna różnica w jakim silniku chcesz to robić.
80 zł wydaje się bardzo mało, mi we Wrocławiu powiedzieli 700 za samą robociznę, chyba po prostu kupie ten szczelinomomierz i sam to zrobię.. takie rzeczy jak wymiana tarcz, klocków, przewodow, filtrów czy łańcucha wykonałem sam. Tutaj jest trochę grzebania w silniku a ja robię to na osiedlowym parkingu xd wszystko robie pierwszy raz z filmikami na yt, zajmuje mi to czesto 2x wiecej czasu i nie chciałbym zostać z rozebranym moto
  • 0
@krzysztof2033: @mpetrumnigrum
Moto to fzs600 z 99r
Tam są płytki do regulacji, więc trochę więcej zabawy, ale da sie je podmienic bez sciagania walka rozrządu, jest na yt cały film z tego zabiegu, jak bym miał jakiś garaż choćby podziemny to bym się nie zastanawiał, niestety nie mam i trochę się boję że coś wyjdzie dłużej..
Gdyby to był motocyl za 20-30tys to lżej by było wydać na mechanika, a tu
we Wrocławiu powiedzieli 700 za samą robociznę


@Szawagier: O #!$%@? xD

chyba po prostu kupie ten szczelinomomierz i sam to zrobię..


@Szawagier: Gorzej, jak przyjdzie wałki ściągac, bo szklaneczki trzeba będzie zmienić. Chyba, że masz płytki, to może pójść "ciut" łatwiej. Dodatkowo musisz dobrze pomierzyć, aby dobrać właściwe. Fazer chyba faktycznie płytki, więc może pójść troszkę lepiej.