Wpis z mikrobloga

#prawo #allegro
Zwróciłem towar na allegro, sprzedawca nie konsultując się ze mną z 500 zł oddał mi tylko 400 tłumacząc się że towar uległ zużyciu, jednocześnie informuje mnie że towaru już nie mogę odzyskać.
Jak z tego wybrnąc?
W taki sposób równie dobrze mógłby mi odesłać 200 zł zamiast 500 i powiedzieć że takie wg niego jest zużycie i sprawa zamknięta
#pytanie
  • 17
@qscc pomaga pomaga jesli janusz nie ma podstaw do obniżenia wartości przedmiotu to allegro pomoże, jesli ma a op nam ściemnia to powinni to opowi wyjaśnić. dodatkowo jest program ochrony kupujących który działa bardzo dobrze moim zdaniem.

dodatkowo otwarte dyskusje i negatywy potrafią bardzo mocno uderzyć w poziom sprzedaży konta więc będzie to dodatkowo motywujące dla sprzedawcy jeśli wali w uja ( nie twierdzę że tak jest bo nie znamy szczegółów sprawy).
@xyz_xyz:

To może w przypadku kont w grach online jest odbywa się to nieco inaczej. Dawałem dowody, chłop perfidnie #!$%@?ł mi konto, bo widział, że przez tydzień nie logowałem, a potem się wszystkiego wypierał xD Support allegro napisał, że nie mają jak tego zweryfikować, że odzyskał konto i pozmieniał dane i na tym się skończyło. Na szczęście to jakaś śmieszna kwota około 50 zł czy coś takiego, ale niesmak do dziś
@qscc samo kupowanie konta steam itp to juz proszenie się o problemy i faktycznie może być problem z weryfikacją stanu faktycznego.

w sprawie opa można wykonać zdjęcia itp.
@Ledzeppelin aaa no to dyskusja nie pomoże na 99% jesli zakup byl w OSA :p pytanie czy poleciałeś w kulki i faktycznie zwróciłeś przedmiot używany i była podstawa do obniżenia jego wartości czy nie
(σ ͜ʖσ)