Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wrzucam z anonima, bo czasem coś wrzucam na tag, a wolałbym pozostać anonimowy.

Hej mirki, pracuje jako programista około 7 lat, z tego 2,5 roku przepracowałem w webach przy backendzie ale mnie to nie cieszyło, chciałem iść bliżej sprzętu. Sukcesywnie udało mi się schodzić niżej, coraz bliżej celu ale mam wrażenie, że trafiłem na ścianę.
W obecnym projekcie pisze kod w C++ oraz zajmuje się trochę yocto - ale to w sumie pierdoły. Chciałbym iść bliżej kernela - problem w tym, że w aktualnej pracy nie ma na to opcji - jak wyraziłem chęć pomocy przy rzeczach kernelowych to się dowiedziałem, że w sumie są osoby od tego w teamie (które też notabene zajmują się tym co ja ale mają dodatkowo doświadczenie komercyjne z kernela), że robię bardzo dobrą robotę w C++ i że projekt musi iść do przodu i jak się zrobi trochę luźniej to wtedy - taaa jasne. Z drugiej jednak strony trochę firmę rozumiem.

Powiecie, zmień pracę w takim razie? Problem w tym, że jestem już na takim etapie życia że nie mogę sobie pozwolić na przeskok na stanowisko i stawkę juniorską czyli kilkukrotny spadek stawki, gdzie w tym momencie moje zarobki są naprawdę bardzo dobrym poziomie.

Co robić w takim razie? Dużo inwestuje wolnego czasu po godzinach aby chłonąć tą wiedzę z kernela, udało mi się też dodać jakieś kontrybucje do projektu, gdzie trzeba było dużo z kernelem popracować, zrobić jakieś małe zmiany w driverze itp, sęk w tym, że to za mało i nigdy nie da mi to doświadczenia takiego abym mógł aplikować na jakieś sensowne stanowisko komercyjne.

Nie pracując przy tym komercyjnie nie jestem w stanie nawet stwierdzić jak dalej pokierować swoim rozwojem w tej dziedzinie, aby cały czas się rozwijać i zdobywać doświadczenie i wiedzę, które rzeczywiście mi się przydzadzą.

Co w takim razie robić? Jestem w coraz większej kropce.

#embedded #programowanie #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim skoro pracy zmienic nie mozesz, no to jedynie tak dogadac sie z szefem ze jak moze faktycznie bedzie wiecej luznego czasu, to zajmiesz sie kernelem z chlopakami. No bo raczej czasu na druga fuche po godzinach jako junior nie znajdziesz albo sie zajedziesz (2 prace)