Wpis z mikrobloga

A no tak, znowu atak nieokiełzanego lewactwa na praworządny i demokratyczny rząd xD


@Syn_Tracza: przeczytałeś pierwszy punkt? Nie, to nie jest atak na praworządny i demokratyczny rząd.
Świat nie jest czarno-biały i obie strony mogą być zyebane jednocześnie.
to nie jest atak na praworządny i demokratyczny rząd.

Świat nie jest czarno-biały i obie strony mogą być zyebane jednocześnie.


@Gumaa: Tak, tak. "a prawda zawsze leży po środku"... Nawet wtedy gdy PiS stworzył sąd kapturowy nad opozycją dalej uważasz, że taki ranking jest przynajmniej w części robiony na podstawie tego, że się kogoś nie lubie lub lubi, a nie tego, że Polska ma już coraz mniej wspólnego z demokracją.
@Syn_Tracza: uważasz, że tego typu rankingi są absolutnie apolityczne i nie są narzędziem wywierania presji?
I nie, nie jest robiony na podstawie tego, że ktoś kogoś "nie lubi". W polityce i biznesie nie ma lubienia, są interesy.
Albo pewne środowiska odpowiedzialne za ten index nie lubią kierunku światopoglądowego w którym Polska zmierza


@Gumaa: Przyjmując, że demokracja to rządy większości przy poszanowaniu mniejszości to te środowiska mają rację, bo w Polsce nie szanuje się mniejszości.
uważasz, że tego typu rankingi są absolutnie apolityczne i nie są narzędziem wywierania presji?


@Gumaa: Uważam, że są bardzo wiarygodne. Nawet kraj pewnego narodu zwanego wybranym, którego ponoć wszyscy się boją i nie można go krytykowac leci w tym rankingu na łeb. Generalnie nie znalazłem nawet 1 przesłanki by sądzić że badania są nieadekwatne.
Uważam, że są bardzo wiarygodne.


@Syn_Tracza: nie podałeś źródła więc ciężko ocenić.

Nawet kraj pewnego narodu zwanego wybranym, którego ponoć wszyscy się boją i nie można go krytykowac leci w tym rankingu na łeb. Generalnie nie znalazłem nawet 1 przesłanki by sądzić że badania są nieadekwatne.


Z ciekawości sprawdziłem chociażby ourworldindata.org. No nie wygląda to jakby leciał na łeb. A jednak Polska u nich znacznie spada.
Więc kraj który regularnie dokonuje
Gumaa - >Uważam, że są bardzo wiarygodne.

@Syn_Tracza: nie podałeś źródła więc ciężk...

źródło: ourworldindata

Pobierz
Miłośnicy komunizmu i faszyzmu cieszą się, jak spada


@ish_waw: wątpię, aby zagorzali zwolennicy komunizmu cieszyli się jak spada. Co ty gadasz XD

Chociażby wśród zwolenników UE znajdziesz sporo zwolenników komunizmu. Sporo lewicowców opowiada się otwarcie za komunizmem, chodzą z sierpem i młotem i mogę się założyć, że szczególnie cieszą się jak ten wykres rośnie.
Z ciekawości sprawdziłem chociażby ourworldindata.org. No nie wygląda to jakby leciał na łeb. A jednak Polska u nich znacznie spada.

Rzeczywiście, spadli umiarkowanie, kiedyś natrafiłem na wykres porównujący ich do krajów OECD i wtedy wyglądąło to tak ( https://www.researchgate.net/profile/Eyal-Ronen/publication/348231354/figure/fig8/AS:976545694904322@1609838045845/Liberal-Democracy-Index-Israel-Compared-to-OECD-Members-over-the-past-50-years.png ). Zobaczymy co będzie w najnowszym wydaniu bo to w ostatnich miesiącach najbardziej pojechali po bandzie z demokracją

Więc kraj który regularnie dokonuje ludobójstwa jest wyżej niż Polska. Nie sądzisz, że jednak są
Ale to nie jest index tego czy ktoś dokonuje luddobójstwa, ale jak wygląda proces wyłaniania władzy.


@Syn_Tracza: ja parę komentarzy wyżej czytałem coś takiego:

Przyjmując, że demokracja to rządy większości przy poszanowaniu mniejszości to te środowiska mają rację, bo w Polsce nie szanuje się mniejszości.


Czy Palestyńczycy mają coś do gadania w wybieraniu władzy na ich ziemiach?