Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki jest problem,
znajoma została wciągnięta w scam (chyba, a raczej na pewno) przez koleżankę (szona zwykłego).
Jak wygląda historia, znajoma poleciła jej stronę na której można zarobić i poinstruowała ją jak grać: googmini.top
Początkowo za niskie kwoty, system wypłacał. Wówczas namówiła na zagranie wyższymi, aby wygrana była bardziej pokaźna. Oczywiście trafiła się wygrana 160k USDT, ale aby wypłacić należy zapłacić podatek w wysokości 30k $.

Wówczas znajoma zgłosiła się do mnie i przerwałem festiwal tego spier...
Ktoś miał takie przypadki? Jak działać dalej? Komu to zgłosić? Policja (oni to w ogóle ogarną?), prokuratura? Są jakieś specjalne jednostki?
To, że dojadą pomysłodawców to nawet nie liczę, ale może chociaż uda się dojechać znajomą bo w mojej ocenie jest zaangażowana w proceder, tym bardziej, że nawet po opisaniu jej podstępnie, że zostały oszukane ona twierdzi, że ja się nie znam i aby zebrać te pieniądze i wpłacić xD

#kryptowaluty #gielda #scam



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
ale może chociaż uda się dojechać znajomą bo w mojej ocenie jest zaangażowana w proceder, tym bardziej, że nawet po opisaniu jej podstępnie, że zostały oszukane ona twierdzi, że ja się nie znam i aby zebrać te pieniądze i wpłacić xD


@mirko_anonim: nie tłumacz złą wolą czegoś co można wytłumaczyć głupotą ;3
@mirko_anonim: czy twoja znajoma jest jakaś ułomna intelektualnie? Brak podmiotu odpowiedzialnego, brak adresu, brak czegokolwiek.
Nie, policja nie przyjedzie aresztować proxy na Wyspach Salomona czy gdzie tam trop tego gówna się urywa.
Nie, policja nie ogarnie co to jest.
Nie, policja nawet nie dojedzie koleżanki która polecała, bo żeby tak się stało muieliby ogarniać co to jest oraz mieć przesłanki że koleżanka ogarnia.

Zrobiłeś co mogłeś, jeszcze nikt nikogo nie uratował
thorgoth - @mirko_anonim: czy twoja znajoma jest jakaś ułomna intelektualnie? Brak po...

źródło: Image_20230510_1526518249224179664516998

Pobierz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): A nawet mi nie mówcie bo to jest jakiś nieśmieszny żart.
Łudzę się, że właśnie odgrywam jakąś role Michaela Douglasa i ktoś mi funduje tutaj imieninową niespodziankę.

No nic, czyli tak jak się spodziewałem, pałką dostać na marszu to maks co można osiągnąć :/


· Akcje:
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Sprawa jest bardzo prosta. Kupujesz Crypto na jakimś Binance i zasilasz fejkową stronę. Środki się pojawiają. Obstawiasz krótkie lub długie kontrakty na czas na zasadzie "wzrost czy spadek za 60s". Szybkie rozliczenie. Oczywiście wygrywasz bo przecież wałek polega na tym, że się nie znasz bo jakbyś się znał to byś się nie dał złapać.

Zlecasz wypłatę USDT i to normalnie do Ciebie przychodzi na wskazany portfel.
Gdy:
@mirko_anonim: kolega na podobnej aplikacji zarobił z 70k pln bo na 10 telefonów to robił. Polecał siebie, wpłacał małą kwotę, dostawal za refa jakąś kasę, klikał coś codziennie i zwiększało mu się. Wypłacił a potem już zobaczył ze nie wypłacają i odszedł. Ale od początku mówił ze to scam i zebym nie zakładał konta bo on tak tylko testuje i sam nie jest pewien ( ͡° ͜ʖ ͡°