Wpis z mikrobloga

według doktryny chrześcijańskiej nieochrzczone dzieci trafiają do piekła


@Kryspin013: z kościołem mi totalnie nie po drodze ale to co napisałeś mija się z prawdą.

"Dusze nieochrzczonych dzieci nie idą do otchłani („limbus puerorum”), lecz do nieba. Do takiego wniosku doszła Międzynarodowa Komisja Teologiczna, ogłaszając dokument zatytułowany „Nadzieja zbawienia dla dzieci, które umierają bez chrztu”."

To jest mój argument jak ktoś mi rzuca tekstem, że jestem złym ojcem bo dzieci nie ochrzciłem
@MoonlightSh: czyli przez ponad 2000 lat szły do piekła, a teraz jakiaś komisja robi fikołki z interpretacji biblii, która jest jednoznaczna w tym temacie i nie zamierzają zmieniać oficjalnych spisanych doktryn? Mówią, że religia jet niezmienna, a tu proszę nagle jaki relatywizm, bo cywilizowani ludzie nie chcą wierzyć w surowego boga :)
@MoonlightSh: czyli przez ponad 2000 lat szły do piekła, a teraz jakiaś komisja robi fikołki z interpretacji biblii, która jest jednoznaczna w tym temacie i nie zamierzają zmieniać oficjalnych spisanych doktryn? Mówią, że religia jet niezmienna, a tu proszę nagle jaki relatywizm, bo cywilizowani ludzie nie chcą wierzyć w surowego boga :)


@jan_zwyklak: nie komisja tylko klechy, magisterium ma inne zdanie a to oni są wyznacznikiem tego co jest prawdą
Próżno szukać logiki w takich naukach. Ja tam się na czarach nie znam, myślałem że się trochę ogarnęli a tu jednak przeszli tylko z "highway to hell" do "maybe stairway to heaven".


@MoonlightSh:

Jako osoba, która trochę nad tymi wypocinami kościelnymi spędziła czasu mogę ci tylko powiedzieć tyle: nie wierz w ani jedno słowo padające z ust katolików, które dotyczy ich własnej wiary. Albo oni sami nie mają pojęcia o tym
niby gdzie?


@WujekZdzislaw:
No np. w nieomylnych tekstach Soboru Watykańskiego I
Teksty soborowe powinny być dla katolika najważniejsze, zawsze wiążące i zawsze traktowane jako nieomylne.

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

891 «Nieomylnością tą z tytułu swego urzędu cieszy się Biskup Rzymu, głowa Kolegium Biskupów, gdy jako najwyższy pasterz i nauczyciel wszystkich wiernych Chrystusowych, który braci swych umacnia w wierze, ogłasza definitywnym aktem naukę dotyczącą wiary i obyczajów... Nieomylność obiecana Kościołowi przysługuje także
nieomylność papieska jest tak obwarowana bezpiecznikami że w historii była użyta tylko kilka razy.


@WujekZdzislaw:

Ale przeczytałeś zacytowany przeze mnie punkt katechizmu? Jak kilka razy jeśli samych soborów powszechnych było przynajmniej kilkanaście?

Zresztą co to ma znaczyć, że religia jest niezmienna. Jasne, że jakbyśmy chcieli objąć wszystkie przejawy działalności i nauczania KK w historii, to zmiany będą i to duże, bo chociażby liturgia ewoluuje, różne formy kultu powstają itp.

Ja mówię
@Kryspin013: papaj wydał aktualizację uniwersum,teraz trafiają do nieba


@sonitrok: Problem w tym, że nie bardzo można wydać aktualizację uniwersum bo papaje sobie kiedyś wymyśliły, że są nieomylne, więc generalnie co papaj powie to zostaje w uniwersum jak dane w blockchainie XD