Wpis z mikrobloga

@Marek_Kodrat: szkoda że między ps2 a ps3 nie am takiego przeskoku jak między SNES a N64. Pamiętam jak za dzieciaka byłem zachwycony postępem jaki się dokonał na N64/PS1, a teraz nowa konsola to smutny obowiązek bardziej niż coś co faktycznie sprawia frajdę.

U siebie mam rok 2007 i patrzę na Just Cause 2, San Andreas, Underground 2 czy Gran Turismo 4. Jest postęp na PS3, ale żeby był zachwyt... Nie ma
Każda gra która jest nawet w wersji ps4 i ps5 różni się mocno


@utede: jest mało gier pisanych tylko na PS5 by zauważyć faktyczną wyraźną różnicę. Próbka jest mała, ale wystarczy spojrzeć na Ratcheta PS4 i tego z PS5, albo jak wygląda gra akcji third-party z PS4 a PS5 (np. Jedi od Respawn). Czekamy za grą akcji 1st party.
Theos - > Każda gra która jest nawet w wersji ps4 i ps5 różni się mocno

@utede: jest...
@Theos: rynek gier jest jaki jest obecnie a sytuacja z covidem i wojną tego nie poprawiła...niemniej nie czaję narzekania na nową konsolę. Sprzedawana jest za śmieszne pieniędze (ktoś pamięta ceny np ps2 w PL na promocje? Kosmos). Nowy pad, szybkość działania- dla mnie to juz spory przeskok, tym bardziej że ps4 można było sprzedać za spore pieniądze i dołożyć "parę" stówek by mieć ps5
@utede: Batmany, Shadow of Mordor, Far Cry 3,4,5, Kingdom Come: Deli (30klatek/sek), Far Cry Primal( joke), Dishonored(joke), Mafia 3 a dziala dobrze Wiesiek, Assassins Creed Odyssey, Ac: ordżins i Col of Djuty xD a Ty w co grasz że tak zachwalasz ps5? I ich kolekcje gier? W indyki chyba xD
@Marek_Kodrat: Rozumiem tęsknotę za efektem wow, sam trochę ją podzielam. Natomiast obawiam się, że już nigdy takiego efektu nie doświadczymy. Bo czy byłby efekt wow np. gdyby przejść z ps5 na mocnego kompa? Wątpię. Byłoby sporo ładniej, ale to tyle. Po prostu dużo mocy poszło na zwiększenie rozdziałki z fullhd na 4k (nawet jeśli nie natywnego 4k).

Z drugiej strony mamy tu game changery w ps5, chociażby 60 fps przy sensownej
@Marek_Kodrat ciężko żeby był przeskok. Po pierwsze i Sony i MS wydało konsole, których się nie dało kupić przez co siłą rzeczy gry musiały być robione i nadal są robione z uwzględnieniem ps4/xone. Po drugie, grafika nie rozwija się już tak bardzo jak kiedyś, w zasadzie od kilku lat prawie stoi w miejscu robiąc tylko małe kroczki naprzód. Kiedyś to było lepiej zauważalne, jak najpierw się grało w jakieś piksele, żeby przesiąść
@Theos: już przestań #!$%@?ć, bo przeskok z ps2 na ps3 był równie spektakularny co ze SNESa na PS1 (n64 to nieśmieszny zart w porównaniu do ps1).


@Zly_On: 1) przeskok nie był równie spektakularny, 2) tylko kpiłem z wpisu OPa (trzeba było dopisywać #pdk żeby to skumać? xD).
n64 to nieśmieszny zart w porównaniu do ps1


@Zly_On: No akurat N64 miało lepszy hardware od PS1 i lepiej radziło sobie z grafiką 3D. To co pogrążyło tę konsolę to nośnik (wtedy już był zdecydowanie czas by przejść na płyty) i niezbyt przyjazna polityka Nintendo do wydawców third party, które popchnęło ich do współpracy z Sony, które wtedy było bardzo otwarte na wiele form współpracy. No ale biorąc pod uwagę sam