Wpis z mikrobloga

#gry #baldursgate #grykomputerowe #rpg #dungeonsanddragons

Jak to jest z rozpoczęciem gry jako dual class, a odblokowaniem drugiej klasy po jakimś czasie? Miałem teraz rozkmine, że
1) jako dual rozwijamy 2 klasy jednocześnie, ale istnieją ograniczenia(?) Np. wbilem lvl 3 czy tam 4 moim charem woj/druid i nie mogłem dodać trzeciej *** w ciężkie miecze? Czyli ta dtuga klasa mocno mnie chyba ogranicza, bo jeśli zagrałbym
2) wojem , a dopiero powiedzmy na 8 lvlu lvl 1 druid, miałbym w pelni rozwiniętego woja zamrozonego aż do osiągnięcia 9 lvl druida?

Dobrze rozumuje?
  • 13
@gejuszmapkt: Tak, po dołożeniu drugiej klasy umiejętności tej pierwszej pozostają przez jakiś czas "zamrożone". Jeśli jako wojownik na 8 lvlu dodasz drugą klasę - druida, to dopóki nie osiągniesz 9 lvlu jako druid, nie możesz korzystać z umiejętności wojownika. Awansujesz tylko jako druid do czasu wbicia 9 lvlu, dopiero wtedy umiejętności wojownika zostaną odblokowane.

Z dualami jest też ten problem, że musisz uważać, czy druga klasa jest dostępna dla danej postaci
@gejuszmapkt: Nic tak nie motywuje do rozpoczynania gry od nowa jak niewłaściwe staty postaci niepasujące do upatrzonego duala ;)

Najbardziej opłaca się dualować, kiedy w pierwszej klasie "wyzbierasz" już te umiejętności, na których najbardziej Ci zależy. Zazwyczaj dobiera się drugą klasę od 7 lvlu wzwyż, chociaż np. wojownik dostaje pewne fajne bonusy jakoś tak dopiero po 10 lvlu, więc czasem opłaca się dualować później. Zależy, jak będziesz chciał później poprowadzić postać.
@gejuszmapkt: W skrócie, bardziej skutecznie kosisz przeciwników ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla wojownika pięć punktów umiejętności daje np. dodatkowy atak na rundę, więcej punktów umiejętności daje też większy bonus do zadawanych obrażeń.