Wpis z mikrobloga

Hej Mircy z #okulary #okulistyka #wadawzroku
#poznan
Możecie podzielić się swoim doświadczeniem ile mniej więcej zapłaciliście za okulary przeciwsłoneczne z korekcja w mieście wojewódzkim?

Wiadomo że przy różnych szkłach i oprawkach można zapłacić pewnie od 300 do 30000 ale chodzi mi o jakieś podstawowe modele tak szkieł jak i oprawek bez żadnych wodotrysków, ot jakis rayban albo coś podobnego.
Wada standardowa, mniej więcej - 1.5 po obu stronach.

Planuje wizytę w salonie w przyszłym tygodniu ale chciałabym wiedzieć na co się mniej więcej przygotować xD
  • 12
@Shyvana: kupowałam takie rok temu w jakiejś sieciówce, chyba to był Paris Optique w Plazie. Wyszło mi około 800 zł za nie. Ja mam wadę około +4.5 i chyba w tej cenie miałam "spłaszczanie" szkieł, żeby wyglądały ładniej
via Android
  • 0
@mklaudia dzięki, to może przy braku konieczności spłaszczania wyjdzie trochę mniej.
Rok temu za okulary korekcyjne zaplacilam 1800zl i mialam obawy czy za przeciwsloneczne nie wyjdzie podobnie :p
@Shyvana: oprawki lepiej zamówić z neta, w sklepach są często o połowę droższe, możesz przyjść do optyka i ci wprawią szkła, albo w takim kodano zamówić już gotowe.
@prawdziwek: nie. Polaryzacja to dość skomplikowana sprawa, bo taka soczewka składa się z dwóch soczewek z folią polaryzacyjną pomiędzy nimi. Dlatego też cena jest znacznie wyższa, trzeba liczyć jakieś 800 zł na start. No i przy takiej soczewce też warto by było wziąć fajne powłoki, np. Sun Pro od Hoya.
@Shyvana: możesz obczaic czy lentis na jakieś promki, ja tak koło nowego roku zrobiłam sobie zwykle okulary na małe minusy i astygmatyzm za jakieś 300-400zl z antyrefleksem. Masz wtedy np ograniczoną pulę oprawek, ale też nie musisz się na to decydować jak nic ci nie będzie pasować
via Android
  • 2
@mklaudia @alyaoo @witam-andrzeej @fotograf_warszawiak @prawdziwek @fotograf_warszawiak @voliereen @Bartex16

Dzięki wszyscy za odpowiedź. Chciałam wydac nieduzo, a znowu wyszło jak zawsze i 9 stów nie moje xD
Dzięki @hadrian3 za poleconko, zajrzałam do tego sklepu w chlebaku i mieli fajny wybór wszystkiego i jakas ofertę z oprawkami (każdymi, wybrałam takie za 1000 zł od projektanta xD) za złocisza przy zakupie szkieł.

@fotograf_warszawiak było tak jak mówisz, niestety musialam zapłacić za redukcję grubości i