Wpis z mikrobloga

niemieckie obozy zagłady w Niemczech są zaorane lub ograniczone do niewielkiego placu z tablicą pamiątkową a tereny wokół zajmują lasy, magazyny i hurtownie albo osiedla mieszkaniowe i tylko u nas dba się o to jakby to był jakiś powód do dumy


@Sprus: srogie urojenia.
srogie urojenia.


@Krupier: idź być debilem gdzieś indziej co?

albo sprawdź sobie na google maps jak wyglądają dawne obozy zagłady w Dachau, Sachsenhausen, Buchenwaldzie i Ravensbrück
@Krupier: no i co jest nieprawdziwego w tym co napisałem?

u nas te obozy zostały odrestaurowane, odbudowane i zakonserwowane

w niemczech zaorali całość, postawili tabliczkę i nie ma tematu u nas się pielęgnuje te miejsca jakbyśmy byli dumni, że tutaj powstały a to tylko powoduje, że żydzi zakłamują w ten sposób historię obwiniając polaków za mordowanie żydów bo to w Polsce obozy są a w Niemczech ich (już) nie ma
@Sprus no zostały. I nie po to by był to jakiś powód do dumy, a dla pamięci miejsca by móc je zobaczyć i doświadczyć na własnej skórze bo to jest zupełnie inne doznanie niż pomnik czy kilka zdjęć. Do Bośniaków też masz pretensje, że Srebrenicy nie zaorali?
@Krupier a co mnie obchodzą Bośniacy?

Niemcy mordowali Żydów w Polsce i w Niemczech

swoje obozy zaorali a mu te które zostawili w Polsce utrzymujemy

teraz jest narracja że to Polacy mordowali bo to w Polsce są obozy i w Polsce mordowano a w Niemczech nie ma

zaorać to i będzie spokój
@Sprus To, że podaję ci analogiczny przykład.

A kłamliwą narrację trzeba prostować. Nie stoi to w sprzeczności z pozostawieniem obozów jako świadka tragicznych wydarzeń. To, że Niemcy poszły inną drogą to ich sprawa (ciekawe dlaczego :>) i nie oznacza to, że musimy ich kopiować.
@Krupier to ja ci podaje analogiczny przykład co zrobili nasi sąsiedzi z tym samym problemem i jak się go pozbyli razem z narracją nie dając możliwości do rozdrapywania tematu a wręcz dając podstawy do jej zakłamywania