Wpis z mikrobloga

Mirki&Mirabelki,

Planuję kupić komputer w przedziale 4000-4500 cbl, co do zasady dla ogólnych zastosowań, ale pogram pewnie w Hearts of Iron, Europa Universalis czy innego Football Managera - pozdro dla graczy #paradox #eu4 #hoi4 #victoria3 #footballmanager . Wobec czego dobrze jakby procek miał dobry najmocniejszy rdzeń i 32GB ramu (DDR5 będzie plusem).

Dodatkowe info i pytania:
1. Nie spieszy mi się bardzo, jeśli coś fajnego ma wyjść/mocno stanieć za miesiąc lub dwa to poczekam xD
2. Najlepiej oferta przesłania złożonego komputera, ewentualnie możecie podrzucać dobre serwisy składające w okolicach #warszawa
3. Czy dwa dyski twarde będą ok? Zależy mi na bezpieczeństwie chociaż części danych i pojemności (2TB+)
4. Jestem oldschoolowy, chętnie przygarnę też tam napęd CD aby nie musiec go trzymać oddzielnie i kombinować, zwłaszcza że mam sporo starych gierek w tej formie.
5. Patrzyłem zestawy za 4000-4500 ze stron benchmarku i morele jc

#komputery #skladamkomputer #skladampc #gry
  • 8
  • Odpowiedz
Jestem oldschoolowy, chętnie przygarnę też tam napęd CD aby nie musiec go trzymać oddzielnie i kombinować, zwłaszcza że mam sporo starych gierek w tej formie.


@AtalantaChiny: panie drogi, przy tym wymaganiu to odpadają praktycznie wszystkie dzisiejsze obudowy
  • Odpowiedz
@AtalantaChiny: duże wymagania jak na budżet
Z tego wynika że najlepiej i5-13400F z DDR4 + RX7600
Dwa dyski nie ten budżet Lexar NM710 2TB to ~500zł
Napęd DVD wyklucza fajne obudowy
  • Odpowiedz
@modzelem: jak spowoduje to problem z obudową, to najwyżej dam zewnętrzny. Chociaż najchętniej przyjąłbym taki do wrzucenia w puszkę.

Co do chmury - ceny twardzieli nie są teraz potężne, więc pytanie czy wrzucenie dwóch będzie problematyczne
  • Odpowiedz