Wpis z mikrobloga

@dongio: Generalnie to wypisywałeś 'j' i spację po tym, a to dlatego, że twoje a zaczynało się liczyć od znaku, gdzie była pierwsza spacja, a nie tak jak powinno być, gdzie pierwsza litera nowego wyrazu.
Tutaj wklejam poprawioną wersję, ale wciąż jest masa kodu, który jest bardzo kiepski. Przede wszystkim jak robisz pętle to musisz zwracać uwagę na indeksy, w tym przypadku indeksuj nie do <=, a do <, bo sprawdzasz
Pierwsza lekcja: zapomnij o używaniu zmiennych typu int.


@Krolik: mógłbyś to rozwinąć?

I zapomnij o pętlach aż do osiągnięcia poziomu mida


i to też
@ly000: @arowsky każdy problem można rozwiązać odpowiednią funkcją z boosta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Domyślam się, że chodzi o przejście na programowanie deklaratywne i używanie funkcji z <algorithm>. Na papierze programowanie deklaratywne wygląda fajnie, ale nie w tym nieludzkim języku.
@Feargan: przypuszczałem, że chodzi o <algorithm>, ale tak jak mówisz, w tym języku to już pętlę są chyba czytelniejsze niż to, aczkolwiek coś mogło się zmienić w ostatnich latach, bo ja sobie z tym językiem dałem spokój z 5 lat temu.
@ly000: @arowsky: szczególnie początkujący, ale również wielu midów, a nawet seniorów ma taką przypadłość, że nauczą się tej nieszczęsnej pętli for i, a potem zatrzymują się w rozwoju bo w sumie prawie wszystko kombinacją takich petli mogą zrobić. I potem srają tymi pętlami cały kod, powodując że często jest masakrycznie niezrozumiały jak ten przykład tutaj. Do tego bardzo łatwo o błędy typu off-by-one, wyjść poza bufor, czy niechcący podbić złożoność