Wpis z mikrobloga

Czy motocykl 2t (dwusuw) będzie się nadawał do utrzymania przez osobę nie znająca się na mechanice?
Chodzi mi o to że jakieś proste naprawy z youtuba może zrobię, ale raczej samemu nic skomplikowanego.

Miałem piłę spalinową, ciągle miałem problem z odpalaniem, jakieś ssanie.
W końcu kupiłem elektryczną, a spalinowa leży w magazynie od kilku lat.

Poradzę sobie, czy ciągle będę musiał płacić za transport do mechanika?

Myślałem na zakupem taniego crossa 2t, żeby był lekki, ale miał dobrego kopa do nauki jakichś tricków typu stanie na kole.
Mieszkam na wsi więc nie musi mieć homologacji.

#motocykle #enduro #silnik #motoryzacja #mechanika
  • 15
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: 2t jak kupisz tanio to silnik do remontu, ja zrobię to na stole a Ty? czy filmik z yt wystarczy? 4t tej samej pojemności będzie słabszy, jak chcesz kupić tanio to trzeba będzie coś zainwestować i porobić przy tym motocyklu tak czy siak, jak jesteś noga z mechanik i da się tobie wkręcić żeby tarcze hamulcowe posmarować wd40 aby nie piszczały to bym odpuścił sobie temat
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Te rurki z karniszy zamiast przedniego zawiasu na pewno świetnie zniosą opuszczanie z gumy albo i stoppie, kto wie, może nawet więcej niż raz.
;-)

Poszukaj DT125 raczej, aczkolwiek gdzieś się musisz regulacji gaźnika nauczyć, bez tego się nie da poza tym to nie są jakieś kosmiczne zagadnienia.

Gx
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: dawniej na każdej wsi nie było mechaników od motocykli, każdy naprawiał sobie sam Simsona. Wske, mzetke, jawę i to bez YT, dwusowy mają prostą konstrukcje, ale czasami np. Układ zapłonowy pasuje tylko od danego modelu, jak kupisz jakiś stary model możesz mieć problem z częściami, motocykl możesz Naprawic drogo wymieniając cały element na nowy, albo tanio wyminiając tylko poszczególne części, ale do tego musisz mieć wiedzę, a co do piły
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: detek to jest taki motur do łapania kur po wioskach, w trasę odradzam ale jeden sezon można przejeździć a na drugi kupić moto na asfalt a na trzeci zmienić detka na coś do terenu typu EXC.
Ten pierwszy sezon ma ten sens że off dużo uczy i to się przydaje na szosie.

To wg mnie jest dość sensowna ścieżka edukacyjna.

Gx
  • Odpowiedz