Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy zwracanie komuś uwagi, że np brzydko pachnie i nie że w sposób delikatny mu zwracasz na to uwagę, tylko w sposób ostry i z pogardą jest kwalifikowane jako coś chamskiego? Bo juz #!$%@?, że ktoś może się myć codziennie, ale ma problemy zdrowotne i np nadpotliwość, to zrozumiale jest by takiej osobie chamsko i ostro to wytknąć bez grama empatii, czy trzeba w sposób delikatny zwrócic komus na to uwage, by jej nie urazić/zranić?

#pytanie #zdrowie #psychologia #higiena #choroby #nadpotliwosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
Wystarczy trzymać się faktów, nie trzeba być chamskim
Przykro mi to powiedzieć, może masz jakiś problem zdrowotny,a może tylko zepsuta pralka, ale nie tylko ja zauważam że jedzie od ciebie jak z wylęgarni smoków
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8 I czymś takim co Ty byś powiedział by mnie nie zraniło :/ a co sądzisz, gdyby np Ty byś miał taki problem i ktoś do Ciebie by walnął tekstem z pogardliwym tonem głosu, że śmierdzisz i byłby całą swoją postawą ciała nastawiony na Ciebie z pogardą, albo Ci jeszcze zarzucił, że ubrań nie masz nowych, zabolałoby Cie to, gdyby ktoś taki w dodatku był z Twojej
@mirko_anonim: zabolało by przez chwilę, ale ważniejsze dla mnie jest żeby wiedzieć że inni czują że śmierdzę, niż żeby przez delikatność nikt mi o tym nie powiedział
A inna sprawa jest z tym stylem komunikacji, że ktoś z rodziny nie ukrywa pogardy
A trzecia sprawa to codziennie pierze się t-shirty, bieliznę, skarpetki; spodnie co 2-3 dni, czy to robisz?

pewnie bym podsumował tak:
słuchaj, dziękuję ci że mi zawróciłaś uwagę bo
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8 Przynajmniej mnie rozumiesz i też by Cie to zraniło. Dyplomatycznie byś wyszedł z tej sytuacji.
Tak, bielizne piorę codziennie, zawsze mam świeżą. Pozostalą garderobę co kilka dni, a myje się codziennie ze względu na swój problem z potliwością, używam również antypestirantów w kulce, ale jak widać w moim wpisie czasem to nie pomaga, a i zawsze te same osoby mi zwracają uwage i to w taki
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nowa praca. Pierwsze dni i lekki stres przez co więcej się pociłem. Kierownik bez ogórek zwrócił mi na to uwagę. Potem już minął stres i kierownik już nic nie mówił. Współpracownicy nigdy nie zwrócili mi uwagi o to.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Lepiej od razu powiedzieć, bo kolega może np mieszkać sam i może nie czuć tego zapachu. Kiedys u mnie w robocie w biurze był gościu, który mimo iz zmieniał ubrania to śmierdział. Co robiła resztą zespołu przez dwa tygodnie? #!$%@?, memy na slashu i plotkowanie. Mnie to wkurzyło, że przy gościu są mili, a za plecami wyzywali od bezdomych. Jako, że ja nie jestem mega lubiany (większość trzyma
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8 Np ja innym tego nie wytykam nawet jeśli typowi jadą nogi jakby taplal się przed chwilą w wysypisku śmieci, albo ma nieprzyjemny zapach potu, akurat w tym drugim przypadku miałem takiego gościa w robocie i typ choruje na cukrzyce, dlatego zwracanie mu uwagi a jeszcze tak chamsko i z pogardą, tak jak mnie traktują, to mógłbyś chłopa zranić :/ co on ma poradzić na to, że
@mirko_anonim: skupiasz się na tym żeby nie robić przykrości słowami, ale też weź pod uwagę, że innym źle się pracuje jak od kogoś leci smrodem, to też przykrość
Miałem kiedyś takiego ananasa, był gruby więc łatwiej się pocił, był singlem to nie wiem jak z praniem i myciem, ale nieprzyjemne wrażenie, zwłaszcza w biurze, w zamkniętym pomieszczeniu
@mirko_anonim: to jest ogólnie dosyć drażliwy temat. Ciężko mi komuś powiedzieć o tym wprost. Nie wiem też co bym w takiej sytuacji powiedział. Może coś w stylu "Śmierdzi od ciebie potem, spróbuj dezodorantów i perfum bo to trochę przeszkadza"

Za to jakby to ode mnie #!$%@?ło to chciałbym się dowiedzieć o tym jak najszybciej, żeby móc temu zaradzić.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @heniek_8 Tak, bo nie chce nikogo zranić, bo wiem, ze to też może byc wynikiem przewlekłej choroby, na którą chcąc nie chcąc nie ma za bardzo wpływu czy na nią zachoruje, różnie w życiu bywa, a może to byc też coś z genetyką, a to już tym bardziej przewalone